WSJ: "nem akarunk úgy tenni, mintha tudnánk, miként végződik majd a lehallgatási botrány"

A The Wall Street Journal (WSJ) című amerikai üzleti napilap európai kiadása csütörtökön szerkesztőségi kommentárban foglalkozott azzal, hogy egy brit parlamenti bizottság megállapítása szerint Rupert Murdoch "nem alkalmas személy" egy nagy nemzetközi vállalkozás irányítására.

  • MTI MTI
WSJ:

A 11 tagú, politikai alapon összeállított bizottság hat tagja "méltóztatik előírni, hogy ki vezessen vagy ne vezessen egy médiacéget" - olvasható a kommentárban. A szerző utal arra, hogy Murdoch 39 százalékban tulajdonosa a BSkyB tv-csatornának, amelynek a sugárzási engedélyét most vizsgálják felül.

A parlamenti bizottságban hat munkáspárti, illetve liberális demokrata képviselő szavazott a Murdochot sommásan minősítő határozati szövegre, a négy konzervatív tag ellene szavazott, a bizottság konzervatív elnöke tartózkodott. A WSJ emlékeztetett arra: a bizottságnak nem az volt a feladata, hogy ítéletet mondjon Murdoch felett, hanem hogy megállapítsa, történt-e korábban megtévesztés a botrányos lehallgatási ügyben.

Rupert Murdoch
AP

"Képzeljük el, ha az új európai demokráciák egyike hasonló kampányt folytatna egy független médiatulajdonos ellen. Mi magunk is meg tudnánk írni a BBC részéről elhangzó elítélést. Gondolkozzunk el ezen: különböző európaiak joggal bírálják a médiatulajdonlással kapcsolatos hasonló török kormányzati nyomásgyakorlást, illetve az új magyar médiatörvényt" - olvasható a WSJ kommentárjában, amely hangsúlyozta, hogy nem kívánja mentegetni a lehallgatási botrányban érintetteket.

"Nem akarunk úgy tenni, mintha tudnánk, miként végződik majd a lehallgatási botrány. De amit a legkevésbé szeretnénk, az az, hogy (a botrány) ürügyként szolgáljon a politikai osztálynak (...) ahhoz, hogy meghatározhassa, ki alkalmas és ki nem alkalmas a politikai osztály figyelemmel kísérésére" - áll a The Wall Street Journal szerkesztőségi kommentárjában.

Átlátnak és átnéznek Magyarországon – elégett a bizalmi tőkénk a diplomácia színpadán

Átlátnak és átnéznek Magyarországon – elégett a bizalmi tőkénk a diplomácia színpadán

Hiába próbálja magát a kormány nemzetközi tényezőnek bemutatni, 15 év dúlás után hatalmas feladat lesz újjáépíteni Magyarország tekintélyét a diplomáciában – mondja Hegedűs Dániel, a German Marshall Fund regionális igazgatója. Mi várható 2026 áprilisáig? Mi lenne a legveszélyesebb forgatókönyv a kormányváltás szempontjából? Mi lehet Amerika szerepe a Fidesz választási eredményében?