Szíria: tehetetlenek az ENSZ-megfigyelők az ellenzék szerint

Az ENSZ-megfigyelők szerezzenek érvényt az egyelőre csak papíron létező tűzszünetnek, vagy távozzanak az országból – ezt közölte pénteken a szíriai ellenzék fő ernyőszervezete, az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja.

  • MTI MTI
Szíria: tehetetlenek az ENSZ-megfigyelők az ellenzék szerint

"A nemzetközi megfigyelők ezentúl a gyilkosságok szemtanúinak szerepét játsszák el... Hangsúlyozni kell, hogy az áldozatok száma jelentősen emelkedett az elmúlt hónapban... Felszólítjuk a nemzetközi megfigyelőket, hogy munkálkodjanak az Annan-terv és a tűzszünet haladéktalan érvénybe léptetésén, vagy térjenek haza" – közölte a megfigyelő központ.

A megfigyelők parancsnoka arra panaszkodott egy pénteki sajtótájékoztatón, hogy az erőszak akadályozza a munkájukat. Példaként hozta fel Haffe település esetét, ahová csak egy hét próbálkozás után jutottak be, mert egy szomszédos falu rendszerpárti lakosai nem engedték át őket.

Az OSDH péntek délutáni közlése szerint a nap folyamán húsz ember halt meg az ország több pontján tüntetésekben és erőszakos cselekményekben. Nyolcan közülük akkor haltak meg, amikor rakéta csapódott egy mecset előtt az emberek közé Boszra al-Ham városban, Deraa tartományban.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?