Betörtek Desmond Tutuhoz Mandela búcsúztatása alatt

Tolvajok fosztották ki a Nobel-békedíjas Desmond Tutu egykori dél-afrikai érsek otthonát, miközben ő a 95 éves korában elhunyt Nelson Mandela búcsúztatásán vett részt - közölte szerdán a dél-afrikai rendőrség.

  • MTI MTI
Betörtek Desmond Tutuhoz Mandela búcsúztatása alatt

"Megerősíthetem, hogy betörtek a házba, amikor (Desmond Tutu) családjával együtt Johannesburgban volt. Senki nem tartózkodott otthon" - mondta Roger Friedman, a család szóvivője. A betörés kedden helyi idő szerint este 7 és 9 óra között történhetett.

A rendőrök rutinszerű járőrözést folytattak kedd este, amikor valami szokatlant láttak a Fokvárostól nagyjából húsz kilométerre található milnertoni ház környékén. A rendőrség szóvivője közölte, hogy az ügyben nyomozást indítottak, eddig azonban senkit nem vettek őrizetbe. Azt sem tudni egyelőre, hogy pontosan mi tűnt el a házból.

Augusztusban egyszer már betörtek a Tutu család házába, akkor a visszavonult érsek és felesége is otthon volt. Nem sebesültek meg, de a banda tagjai több dolgot is magukkal vittek.

A 20. század egyik legnagyobb polgárjogi harcosaként az idén 82 éves Desmond Tutu nagy szerepet játszott a dél-afrikai fajüldöző rendszer megdöntésében és a súlyosan megosztott dél-afrikai társadalom sebeinek ezt követő begyógyításában. Nobel-békedíjjal 1984-ben ismerték el apartheid-ellenes küzdelmét. 

Több mint kilencven külföldi vezető, az ország politikai vezetése és dél-afrikaiak tízezrei vettek részt kedden Nelson Mandela, a Dél-afrikai Köztársaság első fekete bőrű elnöke, a faji megkülönböztetés elleni harc nagy alakja búcsúztatásán Johannesburgban.


 

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?