Gigahosszú bocsánatkérést kellett közölnie egy szlovák lapnak

Összesen ötvennégy oldalas bocsánatkérés közlésére kötelezte a bíróság a Plus 7 dní című szlovák hetilapot. A folyóirat csütörtökön megjelent számában eleget tett ennek.

  • MTI MTI
Gigahosszú bocsánatkérést kellett közölnie egy szlovák lapnak

A lap 2009-ben arról írt, hogy Stefan Zelník, aki akkoriban a kormányzó Szlovák Nemzeti Párt parlamenti képviselője volt, politikai kapcsolatait is latba vethette, hogy Zilpo nevű cégét 1,65 millió eurós uniós támogatáshoz juttassa. A cikk idézett egy üzletembert is, aki szerint információi voltak Zelník pedofíliájáról.

A politikus sikeresen perelte a lapot, amelyet arra kötelezett a bíróság, hogy a vitatott két és fél oldalas cikket olyan bocsánatkérés kíséretében közölje újra, melynek betűmérete megegyezik az eredeti cikk címsorának méretével – így lett az írás végül 54 oldalas, kitöltve a lap eheti számának felét. A hetilapnak emellett 55 300 euró (17,3 millió forint) kártérítést is ki kellett fizetnie Zelníknek és cégének.

A Plus 7 dní főszerkesztője, Milos Luknár szerint a bíróság "gúnyt űzött" a lapból, és a kártérítés is túlzott volt. Emlékeztetett: ez az összeg többszöröse annak, amit haláleset vagy kegyetlen bűncselekmény esetén szokás fizetni kártérítésként.

Stefan Zelník sem számított ilyen terjedelmű bocsánatkérésre. A lap közlése szerint ugyanakkor az egykori politikus ügyvédje tett javaslatot a formátumra, melyet a bíróság jóváhagyott.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?