A BBC szerint GlaxoSmithKline a brit és az amerikai korrupcióellenes törvényeket is megsérthette, mivel mindkét ország tiltja a területén tevékenykedő vállalatoknak más országok állami alkalmazottainak megvesztegetését – ha igazak a vádak.
A GSK egyik volt lengyelországi értékesítési képviselője azt mondta, hogy "a képlet egyszerű: fizetünk az orvosoknak, ők pedig felírják gyógyszereinket (...) Ha nem fizetünk az orvosoknak, nem írják fel gyógyszereinket".
A volt GSK-alkalmazott szerint a pénzért cserébe az orvosoknak "ismertetőt" kellett tartaniuk betegeiknek az adott gyógyszerről. Papíron ez "ismeretterjesztő szolgáltatásként" szerepelt, de az orvosok "nagyon világosan megértették, hogy a pénzért bizonyos számú receptet is kellett produkálniuk".
A lodzi ügyészség bizonyítékokat talált arra, hogy a GSK tucatnál is több lengyelországi egészségügyi intézményben fizetett kenőpénzt orvosoknak, akik nem végeztek "betegtájékoztató tevékenységet".
A BBC-hez eljuttatott nyilatkozatában a GSK azt közölte, hogy Lengyelországban a légzőszervi megbetegedések "diagnosztikájának minőségjavítására" orvosi továbbképző programot folytatott, és ezt a céggel aláírt szerződések alapján, fizetség ellenében "egészségügyi specialisták" végezték. A közlemény szerint a vállalat egy alkalmazott esetében szerzett tudomást "nem megfelelő kommunikációról", és őt fegyelmi eljárás keretében "elmarasztalták".
A GSK részvénye hétfőn 1,3 százalék körüli veszteségben járt a Londoni Értéktőzsdén. A fő árfolyamindex, a FTSE-100, amelyben a Glaxo papírja szerepel, ugyanekkor 0,8 százalék körüli mínuszban volt.