Putyinnal koccintott születésnapján a 70 éves Schröder

Hétfő este Szentpéterváron Vlagyimir Putyinnal ünnepelte 70. születésnapját a korábbi német kancellár, Gerhard Schröder.

  • MTI MTI
Putyinnal koccintott születésnapján a 70 éves Schröder

Az ukrán válság és ezzel párhuzamosan a nyugati országok és Oroszország között támadt feszültség közepette hétfő este Szentpéterváron Vlagyimir Putyinnal ünnepelte 70. születésnapját a korábbi német kancellár, Gerhard Schröder.

Az orosz államfő autókonvoja a késő esti órákban érkezett az egykori császári főváros fényűző palotájához, a Juszupov palotához, ahol kivételesen Schröder volt a házigazda. Szemtanúk szerint Vlagyimir Putyin és Gerhard Schröder – akiket évek óta szoros barátság fűz egymáshoz – a palota előtt forrón átölelte egymást.

A születésnapi partit az Északi Áramlat nevet viselő részvénytársaság szervezte, Schröder ugyanis a részvényesek bizottságának elnöke. A társaság az orosz állami Gazprom konszernnel együtt a Balti-tenger alatt húzódó, hasonló nevű földgázvezeték fő működtetője. Alekszej Miller, a Gazprom elnöke szintén jelen volt az esti ünnepségen.

Gerhard Schröder valójában április 7-én töltötte be 70. életévét, a Putyinnal való közös ünneplésre azonban – egyes értesülések szerint az ukrán válság miatt is – megkésve került sor. Mégpedig olyan időben, amikor Berlin és Moszkva kapcsolatai a korábbinál jóval feszültebbé váltak. Angela Merkel kancellár az elmúlt napokban Ukrajnával kapcsolatban több alkalommal is önmérsékletre szólította fel Vlagyimir Putyint, és közvetve támogatásáról biztosította az Oroszországgal szemben tervezett újabb szankciókat.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?