Humanitárius katasztrófáról beszélnek a donyecki szakadárok

Az oroszbarát erők "szeretnék, hogy a világ megtudja az igazságot arról, ahogy meghalnak az egyenlőtlen küzdelemben". Erős fiatalokra, élelmiszerre és gyógyszerekre van szükségük.

  • MTI MTI
Humanitárius katasztrófáról beszélnek a donyecki szakadárok

Az ukrajnai Donyec-medence lakosaitól kért segítséget csütörtökön a területén bekövetkezett humanitárius katasztrófa felszámolásához a "donyecki népköztársaság" legfelsőbb tanácsa – írta a Novorosszíja hírügynökség internetes oldalán.

A dokumentum szerint "ártatlan emberek százai halnak meg a humanitárius katasztrófában".

Ártatlan emberek halnak meg
AFP / Janos Chiala

"Honfitársak! Gyertek segíteni, segítsetek mindenkinek, akinek csak lehet" – tartalmazza egyebek között a felhívás, amit Denisz Pusilin, az úgynevezett donyecki népköztársaság legfelsőbb tanácsa elnökségének elnöke írt alá.

A dokumentumban azt is írták, hogy szükség van "erős, bátor fiatalokra, tapasztalt katonákra, akik (a helyiekkel együtt) készek megvédeni földjüket".

További kérésként sorolták fel, hogy szükség van élelmiszerre, gyógyszerekre a betegeknek és a sebesülteknek. Hangoztatták, szeretnék, hogy a világ megtudja az igazságot arról, ahogy "meghalnak az egyenlőtlen küzdelemben".

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?