Brutális gyilkosságot vihetett véghez egy 16 éves japán lány

Azzal gyanúsítanak egy 16 éves lányt, hogy először egy fémeszközzel többször fejbe ütötte, majd megfojtotta osztálytársát, mindezek után lefejezte, és bal karját is levágta. Rendőrségi források szerint az áldozat testén még további vágásokat is találtak.

  • MTI MTI
Brutális gyilkosságot vihetett véghez egy 16 éves japán lány

Őrizetbe vettek Japánban egy tizenéves lányt, akit osztálytársa megölésével és lefejezésével gyanúsítanak – jelentette hétfőn a japán média.

A brutális gyilkosság a Japán délnyugati részén található Nagaszaki prefektúra Szaszebo településén történt szombaton. A Kyodo japán hírügynökség úgy tudja, hogy a 16 éves gyanúsított először egy fémeszközzel többször fejbe ütötte, majd megfojtotta osztálytársát, mindezek után lefejezte, és bal karját is levágta. Rendőrségi források szerint az áldozat testén még további vágásokat is találtak. 

A 15 éves Macuo Aiva holttestét a feltételezett tettes otthonában találták meg, ahol a lány április óta egyedül él. A rendőrséget az áldozat szülei értesítették szombat este, miután lányukat hiába várták haza.

A nyomozók rövidesen beszélni fognak a középiskola tanáraival és diákjaival, hogy kiderítsék a bűncselekmény indítékát. Az intézet hétfőn röviden tájékoztatta mintegy 700 tanulóját a gyilkosságról, és arra kérte a diákokat, hogy ne vitassák meg a történteket a közösségi oldalakon.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?