Roskadozik a teljes európai elektromos hálózat az e-autók töltési igényei alatt
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.
Egyre idős ember lesz öngyilkos Kínában, főleg vidéken, és legtöbbször az alacsony életszínvonal miatt - derül ki egy friss kutatásból.
Bár a teljes lakosság körében csökken az öngyilkosságok száma, a statisztikák szerint a 60 év feletti korosztály tagjai csaknem kétszer olyan gyakran vetnek véget életüknek, mint húsz évvel ezelőtt – mutatnak rá új kutatásukban a vuhani egyetem szociológusai.
A városlakók között a 70-74 év közöttiek körében legmagasabb az arány, itt százezer lakosra 34 öngyilkosság jut, miközben az 1990-es években még csak 14 volt ez az adat.
A kutatás szerint ennél is ijesztőbbek a vidéki statisztikák: itt mindössze két évtized alatt ötszörösére nőtt a bejelentett esetek száma, százezer lakosra ötvennél is több eset jut. A szociológusok több kínai tartomány településeit keresték fel az elmúlt hat évben és úgy látták: sok helyen "szokás", mindennapos jelenség az idősek öngyilkossága, az már-már természetes haláloknak számít.
A tanulmány szerint a leggyakoribb kiváltó ok az alacsony életszínvonal, a kilátástalanság és az, hogy nincs pénzük orvosra. Sokan vannak azok is, akik nem akarnak gyerekeiknek terhet jelenteni vagy hosszas betegségben szenvedni.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Az ír rapegyüttes Izrael-ellenes jelszavakat hangoztatott.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?