Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Egy kairói bíróság mégis jóváhagyta a vörös-tengeri szigetek átadását Szaúd-Arábiának
A sürgős államügyekkel foglalkozó kairói bíróság vasárnap - korábbi ítéleteket megváltoztatva - zöld utat adott annak a megállapodásnak, amelyben Egyiptom átad két, vörös-tengeri szigetet Szaúd-Arábiának - írta honlapján az egyiptomi állami televízió.
Az egyiptomi legfelső közigazgatási bíróság januárban megtiltotta Tírán és Szanáfír átadását Rijádnak. A két, stratégiai jelentőségű, lakatlan sziget az Akabai-öböl bejáratánál található, amely Izrael egyetlen kijárata a Vörös-tengerre. Tírán és Szanáfír felügyeletét 1950-ben adta át Egyiptomnak Szaúd-Arábia, mivel attól tartott, hogy a két évvel korábban alapított Izrael elfoglalja azokat. Az 1967-es hatnapos háborúban Izrael a Sínai-félszigettel együtt az említett szigeteket is felügyelete alá vonta, és azok 15 évvel később, az egyiptomi-izraeli békeszerződés nyomán kerültek vissza Egyiptomhoz.
A szigeteken jelenleg kizárólag az egyiptomi hadsereg, valamint nemzetközi erők tagjai és megfigyelők tartózkodnak. A szaúdi király tavaly áprilisi egyiptomi látogatása során bejelentett szigetátadási egyezség felháborodást váltott ki az egyiptomi lakosság körében, és országszerte hatalmas tüntetésekhez vezetett.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.