Hat nap után meggyilkolták egy mexikói város új polgármesterét

Nincsenek biztonságban a köztisztségviselők Guerrero államban.

  • hvg.hu hvg.hu
Hat nap után meggyilkolták egy mexikói város új polgármesterét

Hat nappal azután, hogy hivatalba lépett, meggyilkolták Chilpancingo város polgármesterét, Alejandro Arcost.

Guerrero állam kormányzója, Evelyn Salgado, valamint a főügyészi hivatal azután erősítette meg a hírt, hogy a WhatsApp üzenetküldő alkalmazáson olyan fotók kezdtek el keringeni, amelyeken egy levágott emberi fej volt látható. Hogy a vélhetően Arcos fejét ábrázoló felvételek mennyire voltak hitelesek, azt a Reutersnek egyelőre nem sikerült kiderítenie.

Arcost mindössze három nappal azután gyilkolták meg, hogy a közel 280 ezer lakosú város egy másik tisztségviselőjét, Francisco Tapiát agyonlőtték. Alejandro Moreno szenátor, az Intézményes Forradalmi Párt (Partido Revolucionario Institucional, PRI) vezetője felszólította a szövetségi főügyészséget, hogy folytassanak nyomozást Arcos és Tapia meggyilkolásának ügyében, tekintettel a Guerreróban uralkodó helyzetre.

Mint a Reuters írja: ebben az államban az újságírók és a köztisztviselők nagy veszélynek vannak kitéve, a június választások előtt például legalább hat jelöltet öltek meg az államban.

Arcos közösségi médiás posztjai szerint a halála előtti napokban a katasztrófaelhárítási munkálatokat felügyelte a múlt hónapban pusztító hurrikán után, amely súlyos áradásokat okozott a népszerű tengerparti üdülőhelyen, Acapulcóban és a környező városokban.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?