Dühbe jött Donald Trump, amikor meglátta a Károly királlyal parolázó Zelenszkijt

Mondhatni kiábrándult a királyságból, és már nem is érzi akkora kiváltságnak, ha majd őt is fogadja III. Károly.

  • HVG HVG
Dühbe jött Donald Trump, amikor meglátta a Károly királlyal parolázó Zelenszkijt

Hűvössé vált Donald Trump viszonya Nagy-Britanniával, amikor szembesült vele, hogy III. Károly brit király fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt – írja a brit Daily Mail bulvárlap, amely közelebbről meg nem nevezett washingtoni diplomáciai forrásokra hivatkozva azt is tudni véli, hogyan reagált a fejleményre az amerikai elnök, aki eddig nagy tisztelője volt a brit uralkodónak. 

Trumphoz közel álló források szerint az elnök már 

kevésbé érzi kiváltságnak a brit uralkodó meghívását,

és ezt Trump emberei világossá is tették a brit illetékeseknek. A britek erre válaszul annyit közöltek, hogy „illetlenség” lett volna a brit kormánytól, ha arra kérik a királyt, hogy ne fogadja a ukrán elnököt. 

Károly király múlt vasárnap látta vendégül Zelenszkijt (egyébként nem is első alkalommal), ezúttal norfokli rezidenciáján, a Sandringham kastélyban, ahol nem túl gyakran fogad vendégeket. 

Volodimir Zelenszkij III. Károly királlyal a Trump-találkozó után Sandringhamben
Joe Giddens / POOL / AFP

A „barátságosként” jellemzett, majd’ egy órás közös teázásra alig két nappal azután került sor, hogy Trump és alelnöke megalázó stílusban hordta le Zelenszkijt a Fehér Házban, továbbá egy nappal azután, hogy Nagy-Britannia és Franciaország vezetésével létrejött az USA által a jelek szerint dobni kívánt Ukrajna megsegítésére hajlandó tettre készek koalíciója.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.