Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A hírportál európai kiadása szerint két nagy populista kelet-európai vezetőnek is kudarcot kellett elkönyvelnie: Orbán Viktornak a kvótanépszavazás elbukását, Jaroslaw Kaczynskinak pedig a páratlanul szigorú abortusztörvényből való kihátrálást. A Libération közben arról ír, hogy Magyarországon "soha nem történik semmi", a kormány mégis úgy tesz, mintha terrorfenyegetettségben élnénk.
Junckerrel kútba esett a találkozó, így Orbán Viktor Pozsonyba repült, hogy az EU soros elnökével ismertesse a kvótanépszavazás eredményeit. Fico biztosította róla, hogy legitimnek tartják a magyarországi népszavazást. Orbán arra kérte, támogassa, hogy a kötelező kvóta végképp lekerüljön a napirendről az unióban.
Huszonnégy órán belül két, gyaníthatóan orosz harci repülő sértette meg Finnország légterét – tette közzé pénteken a skandináv ország védelmi minisztériuma.
Súlyos állapotban került egy londoni kórház sürgősségi osztályára egy négyéves autista brit kisfiú, akivel szülei egy alternatív terápia keretében hónapokon át 12 különböző táplálék-kiegészítőt, köztük keserűsót, tőkehalmájolajat, tevetejet és ezüstöt vetettek be.
A kolumbiai elnök, Juan Manuel Santos kapta a Nobel-békedíjat a kolumbiai fegyveres konfliktus lezárásáért tett erőfeszítéseiért - jelentette be a norvég Nobel-bizottság Oslóban.
Élesen bírálta az orosz elnököt Soros György a Szíriában végrehajtott, rengeteg civil életébe kerülő bombázások miatt. A milliárdos befektető szerint Putyin emberiesség elleni bűncselekményeket követett el, emellett agresszívan kihasználja az amerikai elnökválasztás előtti hatalmi vákuumot.
Haitin megugrott a Matthew hurrikán halottainak száma: eddig 136 áldozatról tudnak – jelentette be a belügyminiszter helyi idő szerint csütörtök délben. A forgószél helyi idő szerint csütörtök estére vagy éjjelre elérheti a floridai partokat. Az Egyesült Államokban kétmillió embert sürgetnek, hogy meneküljenek a partvidékekről.
Súlyos állapotban kórházba került csütörtök délelőtt az Egyesült Királyság Függetlenségi Pártjának (UKIP) európai parlamenti képviselője, miután összetűzött párttársaival Strasbourgban.
A földi kiszolgálószemélyzet tagjai többször is megpróbáltak szabotázst véghezvinni az Air France légitársaság gépein – írja egy francia lap a hírszerzésben dolgozók információira hivatkozva.
Néhány napig tartó kórházi kezelés után, 86 éves korában, szerdán este szívelégtelenség következtében meghalt Michal Kovác, az 1993-ban létrejött Szlovák Köztársaság első államfője - jelentette a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség.
A 130 áldozatot követelő tavaly novemberi párizsi terrortámadásokat végrehajtó kommandó eredetileg nagyobb merénylethullámra készült - írta szerda délután megjelent számában a Le Monde az egyik terrorista számítógépében talált információkra hivatkozva.
Az amerikaiak a Reuters forrása szerint megtagadták az információk átadását attól tartva, hogy Orbán azokat a független média és a civil szervezetek elleni támadásra használja fel.