Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Több szempontból is létfontosságú Ukrajnának, hogy szerdán – a képviselőház után – az USA szenátusa is megszavazta az orosz agresszió ellen harcoló országnak szánt 61 milliárd dolláros csomagot. Megindulhatnak Ukrajnába a szállítmányok, más országok is felújíthatják a segélyezést, az ukrán nép és hadsereg pedig újabb bizonyítékot kapott arra, hogy a Nyugat több mint két évvel az átfogó invázió kezdete után is kitart még Ukrajna mellett.
Marc Champion publicista szerint ne beszéljünk liberális és illiberális demokráciáról, csak demokráciáról. Ez pedig súlyos veszélyben van Magyarországon.
Ki lesz a következő látogató Donald Trump birtokán az európai vezetők közül? – latolgatja a Le Monde. Az EU az eddiginél határozottabban kíván reagálni a kínai kereskedelempolitikára – adja hírül a Bloomberg. Egy brazil főbíró szerint Bolsonaro nem szökni készült, amikor a magyar követségre ment. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A 19. század egyik legnagyobb ünnepi eseménye zajlott le Bécsben 170 évvel ezelőtt, 1854. április 24-én. A császár egy alig több mint 16 éves kamaszlányt vezetett az oltár elé, aki sem fejben, sem lélekben nem volt felkészülve arra, hogy királyné legyen. Egy viszonylag szegény bajor nemes családjában felnőtt, pajkos leány volt ő, aki azért a Heinrich Heinéért lelkesedett, annak hatása alatt írta később is verseit, aki pedig a Habsburg-ellenes magyar forradalmat csodálta. Ez a leány lett a Habsburg-ház egyetlen tagja, aki közszeretetnek örvendett Magyarországon.
A mérsékelt izraeli válaszcsapással és az iráni elégedettséggel csökkent a két ország közötti háború esélye. De mindent felülírhatnak a belpolitikai és a regionális veszélyforrások.
A Le Figaro szerint a magyar kormány szorult helyzetbe került a pedofilbotrány következtében. Magyar Péterről ír az Euronews. A Washington Post és a Wall Street Journal az ukrajnai háború állását és az amerikai külpolitikát elemzi. A brit hadsereg egyik nyugalmazott ezredese szerint, amennyiben a Nyugat nem segít, Ukrajnának már csupán hat hónapja maradt. A Deutsche Welle úgy fogalmaz, a lengyel jogállamiság helyreállításának az államfő a kerékkötője. Paul Lendvai a horvát választásról ír a Der Standardban.
Hiába vizsgálta sztárnyomozó, és volt pár biztató nyom, az 1981-es angliai gyilkosság évtizedekig megoldatlan maradt. A harmincas éveiben járó nőt a saját kisboltjában verték agyon, úgy tűnt, rablás volt. Aztán pár éve újranyitották az aktákat, és kiderült, hogy a bombabiztos alibijű férj körül valami gyanús. Az ügy tárgyalása a napokban kezdődött az angol bíróságon.
A legutóbbi uniós csúcstalálkozón a leghosszabban tárgyalt napirendi pont Enrico Letta volt olasz miniszterelnök jelentése volt, amely az EU egységes piacának erősítéséről szólt. A tagállami vezetők nem várt lendülettel vetették magukat ebbe a stratégiai vitába, bár tudni lehetett, hogy nem születik döntés. Előbb-utóbb azonban állást kell foglalni: milyen forrásból növelje versenyképességét az EU – ebben a számítanak a magyar kormány segítségére is.
Magyar Pétert annyira veszélyesnek tartja a Fidesz, hogy a kormány minden tűzerejét mozgósította szövetségesből lett riválisa ellen – írja Dunai Márton, a Financial Times magyarországi tudósítója.