Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Rafah vagy Rijad, teszi fel a kérdést a New York Times. A Frankfurter Allgemeine Zeitung az EU keleti nyitásának húsz évét értékeli. Emmanuel Macron és Orbán Viktor Európa-vízióit elemzi a Politico. Olaszországban nincs minden rendben a sajtószabadsággal, írja a Die Welt. A Die Presse többek közt a lengyel-magyar diplomáciai kapcsolatokkal foglalkozik. Válogatás a világlapok cikkeiből.
Nem volt jó a hangulat a kínai és az amerikai vezetők tárgyalásain, de a mostani helyzetben már azt is értékelni kell, hogy leülnek egyáltalán egymással.
Az amerikai lap cikkében megszólaló Dalibor Rohac, a jobboldali American Enterprise Institute elemzője szerint a miniszterelnök elnök minden tétjét a tengerentúli ellenzék populista szárnyára teszi.
Míg Belgiumban alacsony a távolmaradók aránya, addig Görögországban, ahol szintén kötelező a szavazás, ez meghaladja a 40 százalékot. Ez arra utal, hogy a kötelező szavazás hatékonysága nagymértékben függ más tényezőktől is, mint például az állam képességétől a szankciók kiszabására és a polgárokban élő állami hitelességtől.
A HVG és az EUrologus új európai tartalomgyártási együttműködésre lép vezető lapokkal, az Európai Bizottság támogatásával, cikkek és tényfeltáró anyagok készítésére.
Szerbia régóta próbál egyensúlyozni az EU és Oroszország között, ám Brüsszel már türelmetlenül figyeli Belgrád hintapolitikáját. Közben csökken a szerb népességen belül az uniópártiak aránya.
Várhatóan hétfőn jelenti be Pedro Sánchez spanyol kormányfő, hogy lemond-e hivataláról. A politikus azt követően vonult vissza a hétvégére a közéletből, hogy a felesége ellen korrupció vádjával előzetes vizsgálatot indított az ügyészség. Az ügyészség azonban csütörtök este azt kérte az illetékes bíróságtól, hogy bizonyítékok hiányában állítsa le az eljárást.
Változik-e az EU Kína-politikája a magyar elnökség alatt? Lesz-e újra az Európai Bizottság elnöke Ursula von der Leyen? Mi történt a budapesti CPAC-en? Latorállam vezetője-e a Biden-stáb szerint Orbán Viktor? Miért szeretne komolyabb jogkört az Integritás Hatóság vezetője? Milyen belső társadalmi és politikai konfliktusokat okozhat az Egyesült Államokban Donald Trump esetleges visszatérése? Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Több szempontból is létfontosságú Ukrajnának, hogy szerdán – a képviselőház után – az USA szenátusa is megszavazta az orosz agresszió ellen harcoló országnak szánt 61 milliárd dolláros csomagot. Megindulhatnak Ukrajnába a szállítmányok, más országok is felújíthatják a segélyezést, az ukrán nép és hadsereg pedig újabb bizonyítékot kapott arra, hogy a Nyugat több mint két évvel az átfogó invázió kezdete után is kitart még Ukrajna mellett.
Marc Champion publicista szerint ne beszéljünk liberális és illiberális demokráciáról, csak demokráciáról. Ez pedig súlyos veszélyben van Magyarországon.