Az államtitkár szerint várhatóan decemberben terjesztik az Országgyűlés elé az új felsőoktatási stratégiát. Ennek egyik fontos eleme, hogy „ne maradjanak régiók felsőoktatáshoz való hozzáférés nélkül” – magyarázta.
Ennek szellemében indítják újra a nógrádi megyeszékhelyen a felsőoktatást. Egyelőre a gyakorlati képzés megszervezésén dolgoznak, az előkészítésben meghatározó partner az autóipari világcégeknek bedolgozó fejlesztő cég, a salgótarjáni Trigon Kft. Több egyetemmel is tárgyalnak a helyi képzésről, Palkovics László közülük az Óbudai Egyetemet emelte ki lehetséges partnerként – derül ki a tudósításból.
Székyné Sztrémi Melinda polgármester emlékeztetett, hogy évek óta dolgoznak a műszaki képzés megerősítésén. A város és vonzáskörzetének gazdasági potenciáját szeretnék erősíteni, ugyanakkor a leendő felsőoktatási intézménnyel az ott élő fiatalokat is Salgótarjánban tarthatnák – vélte.
Nem a korábbi Pénzügyi és Számviteli Főiskola épületébe, hanem a városközpontban lévő, üresen álló Népjóléti Képzési Központba tervezik elhelyezni az új oktatási intézményt, az épület ingyenes tulajdonba vételét kezdeményezik a szaktárcánál – tette hozzá.
A csökkenő hallgatói létszámra hivatkozással 2013-ban zárták be a salgótarjáni főiskolát, amely a Budapesti Gazdasági Főiskola kihelyezett tagozataként negyven éven át működött.