Gigantikus összeget tett félre a Volkswagen a botrány helyrehozására

A részvények áresése begyorsult. Két nap alatt a cég elveszítette értékének egyharmadát. Több mint 2000 milliárd forintot különített el a csalás miatt lebukott cég.

  • hvg.hu hvg.hu
Gigantikus összeget tett félre a Volkswagen a botrány helyrehozására

6,5 milliárd eurót (mostani árfolyamon több mint 2000 milliárd forintot) különített el a Volkswagen azokra a költségekre, amelyet a napokban kirobbant botrány okoz – jelentette az AP hírügynökség.

A hétvégén kiderült, óriási csalást követett el a cég. Bebizonyosodott, hogy a cég átverte legalább félmillió vevőjét. A négyhengeres VW és Audi dízelmotorjait ugyanis olyan szoftverrel szerelte fel, amelyek csak a környezetvédelmi ellenőrzések során produkálnak megfelelő eredményt – a hétköznapokban viszont a megengedett értéknél akár negyvenszer nagyobb károsanyag-kibocsátással működnek.

Hétfőn a német hátterű cég részvényei 18 százalékos veszteséget szenvedtek el a német tőzsdén, ma dél körül a zuhanás (a pénz félretételéről szóló hír megjelenését követően) felgyorsult, dél után nem sokkal csak ma 17 százalékos mínuszt mutattak. Másfél nap alatt ez így 32 százalékos bukta, értékének csaknem egyharmadát elveszítette az autóóriás.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.