szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az egykori Yonderboi Quintet billentyűseként ismerhette meg az ország, majd Zagar néven saját zenekart alapított, melynek idén ősszel már második albuma jelent meg. A jelenlegi magyar elektronikus zenei élet egyik legtehetségesebb tagját, Zságer Balázst a hvg.hu arról kérdezte, mit néz, mit hallgat, mit olvas, amikor éppen nem a zenével foglalkozik.

Sajtó.

 
Zságer Balázs
Zságer Balázs: - Politikával és társadalmi sérelmekkel teleírt napilapokat nemigen olvasok, nem érdekelnek... Sokkal inkább az egy bizonyos témára specializálódott (legyen az művészet, vagy más társadalmi-szociológiai probléma), azzal tüzetesebben foglalkozó heti- vagy havilapok. Ilyen a Filmvilág, az Élet és Irodalom, néha a Magyar Narancs - bár sajnos ez is egyre több politikát tartalmaz -, a Wan2, a National Geographic. A 80-as években szerettem a Galaktikát, amit most újra forgalomba hoztak, de az újakat még nem olvastam. Egészen megszűnésükig szívesen vettem a kezembe a Colors magyar kiadását és a Fontos!-t, bár inkább formai, mint tartalmi okokból szerettem;  nagyban hozzájárultak (hozzájárulhattak volna...) a hazai vizuális kultúra fejlődéséhez. Van emellett pár külföldi zenei szaklap, például a Rolling Stone, a Straight no Chaser, de ezekhez körülményes itthon hozzájutni.

Televízió.

ZSB: - A Duna TV éjszaka vetített filmjeit és dokumentumfilmjeit, a Filmmúzeum csatorna 60-as éveknél nem régebbi mozijait, a tematikus csatornák kulináris műsorait (pl. Mr. Keith Floyd mesterszakács müsora, aki mindig más helyszínen és szituációban főz) szívesen megnézem. Érdekelnek az Magyar Televízió egyes csatornájénak és az M2-nek kulturális programjai, mint amilyen pl. a Konyak volt, vagy most a Kultúrház. A zenecsatornák közül az MTV2-t és az MTV Europe Alternative Nationt követem, valamint a VH1-t, mivel az egyedüli zenetévé ahol régebbi klipeket is lejátszanak

Rádió.

ZSB: - Legszívesebben az iTunes által fogható internetes rádiókat hallgatom, mert egy-egy zenei stílust képviselnek, követnek: Indie Pop Rocks!, Paradise Radio, Groove Salad, L'Electrique, ha autóban ülök akkor Tilost, Rádió Cafét, Rádió C-t, Bartókot hallgatok.

Reklám.

ZSB: - A magyar médiában nem nagyon találok említésre méltót, de a Shots kiadványait szeretem.

Irodalom.

ZSB: - Sajnos a szépirodalomra egyre kevésbé tudok időt szakítani, de a kedvenceim Franz Kafka, Boris Vian, Szerb Antal, Krúdy novellái és Füst Milán pszichológiai vonatkozású művei.  

Elektronikus.

ZSB: - Kedvelem az Index és az Origo kultúrrovatát, a kulturális szájtok közül a Torzo.hu-t, az Antropos.hu-t, a Film.hu-t, az Apple - iTunes-t, a The Beast Magazine című dizájn újságot, japán elektronikus art oldalakat, s kedvenc zenekaraim oldalait (pl. a Blur, a Kasabian, Sigur Rós, Dj Shadow, Matthew Herbert).
 

Aki többet szeretne tudni a Zagarról és Zságer Balázsról, a www.zagarmusic.com webcímen megtalálja őket.

2024 legjobb találmányai: motorrá alakítható autó és a szkenner, ami 30 másodperc alatt kiszúrja a hibákat

2024 legjobb találmányai: motorrá alakítható autó és a szkenner, ami 30 másodperc alatt kiszúrja a hibákat

Nemzetközi lapszemle: Európa rettenetes événél csak még rosszabb jön

Nemzetközi lapszemle: Európa rettenetes événél csak még rosszabb jön

Miért lehet valaki homofób, aki maga is meleg? – merő rettegés a kettős életet élők élete

Miért lehet valaki homofób, aki maga is meleg? – merő rettegés a kettős életet élők élete

Két forró nyár között: 2025-ben ezek már mind valós veszélyként jönnek be a mindennapjainkba

Két forró nyár között: 2025-ben ezek már mind valós veszélyként jönnek be a mindennapjainkba