Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A fegyvernyugvási megállapodás ellenére folytatódtak az összecsapások Kijevben: az áldozatok száma a csütörtök délelőtti adatok szerint már eléri a 54 főt, 445 sérülthöz hívtak mentőt, és 287 ember szorult kórházi kezelésre. A kórházba szállítottak között 88 rendőr, hat újságíró, négy gyermek, illetve két külföldi állampolgár volt. Több vidéki városban is voltak megmozdulások, Ungváron a tüntetők elfoglalták a Kárpátalja megyei közigazgatási hivatal épületét. Az ukrán biztonsági szolgálat terrorellenes műveletet indított, amelynek értelmében bárkit bevihetnek 72 órára, és jogi végzés nélkül átkutathatják és lefoglalhatják bárkinek a magántulajdonát, valamint a katonaságot is bevethetik. Brüsszelben rendkívüli ülést tartanak, előtte a francia, a német és a lengyel külügyminiszter találkozott az ellenzék vezetőivel, és leülnek tárgyalni Viktor Janukoviccsal. A tüntetők kedden betörtek a kormánypárt székházába, megostromolták a parlamentet, és több utcában autógumikat, szemetet gyújtottak fel.

Lángok elől menekülnek a rohamrendőrök
AFP / Genya Savilov
Repülnek a kockakövek - egyre több a sebesült, csak a rendfenntartók közül több mint 270-en sérültek meg
AFP / Anatolii Stepanov
AFP / Genya Savilov
Sebesült kormányellenes tüntetők
AFP / Oleksandr Ratushniak
AFP / Sandro Maddalena
AFP / Sandro Maddalena
AFP / Sergei Supinsky
Tüntetők a lángoló barikádok között
AFP / Sandro Maddalena
Kedden záporoztak az utcakövek, kemény összecsapások voltak
AFP / Genya Savilov
Baseball-ütővel támad egy rohamrendőrre egy tüntető
AFP / Anatolii Boiko
AFP / Anatolii Boiko
AFP / Anatolii Stepanov
AFP / Piero Quaranta
Tüntetők holttestei
AFP / Alexander Chekmenev
AFP / Genya Savilov
Lángokban a Függetlenség tere
AFP / Sergei Supinsky
Rohamrendőrök és kormányellenes tüntetők a Függetlenség terén kedd délelőtt
MTI / EPA / Alekszej Furman
Készül a muníció
AFP / Genya Savilov
Kormányellenes tüntetők zsákmányolt pisztolyt néznek a rendőrkapitányságon, miután elfoglalták az épületet a nyugat-ukrajnai Lembergben
MTI / EPA / Ivan Boberszkij
Tüntetők alszanak a Szent Mihály-székesegyházban
AFP / Anatolii Boiko
Kijevi utcakép
AFP / Yuriy Dyachyshyn
Ungváron a tüntetők elfoglalták a Kárpátalja megyei közigazgatási hivatal épületét.
MTI / Nemes János
AFP / Sandra Maddalena
MTI / EPA / Szerhíj Dolzsenko
Általános látkép a téren
AFP / RIA Novosti / Andrey Stenin
Pihenő rohamrendőrök
AFP / RIA Novosti / Andrey Stenin
Tüntetők felszerelkezve
AFP / Bulent Kilic
Lángokban a barikádok mögött
AFP / Bulent Kilic
Ellenzéki hírforrások szerint a belügyi egységek mesterlövészei éles lőszerrel fejre, nyakra és mellkasra célzott lövéseket adnak le a Függetlenség terét védő, illetve a kormánynegyedben előrenyomuló tüntetőkre. Videofelvételek tanúsága szerint kalasnyikovokkal is lőnek.
AFP / Ria Novosti / Andrey Stenin
Egy nevét elhallgató belügyi forrás megerősítette, hogy a fővárosi kerületi rendőrkapitányságok vezetői éles lőszerekkel kalasnyikovokat osztottak ki a belügyi egységek tagjainak azután, hogy tucatjával ejtettek rendőröket foglyul a tüntetők. Képünkön az áldozatok.
AFP / Alexander Chekmenev
Fedezéket kereső felkelő
AFP / Ria Novosti / Andrey Stenin
Felfegyverkezett tüntetők a téren
AFP / Ria Novosti / Andrey Stenin
AFP / Louisa Gouliamaki

Kövessenek minket a Facebookon is!

hvg.hu Nagyítás

Az ukránok az EU-ba vágynak, és szétverik érte Kijevet – Nagyítás-fotógaléria

Hatalmas felháborodást váltott ki Ukrajnában, hogy a rendőrség szombat hajnalban brutálisan oszlatta fel az ország EU-társulását támogató diákok békés tüntetését. A kijevi vezetőknek múlt héten kellett volna aláírniuk a megállapodást az unió vezetőivel, ám ezt végül lemondtak. Ezt követően indultak az ellenzéki tiltakozások. A gumibotos rendőrségi fellépést követően (amelyben több tucatnyi tüntető megsérült, és mintegy 35-öt vettek őrizetbe), vasárnap több százezren követelték Kijevben az elnök és a kormányfő távozását. Hétfő reggel néhány ezer tüntető körülzárta az ukrán kormány épületét, elállva annak összes bejáratát.

NIZS, Fülöp Máté (szerkesztők) Nagyítás

"Eljön a nap, mikor vér fog folyni testvéreinkért" - Nagyítás-fotógaléria

Kereken 35 esztendeje, 1979. február 11-én az iráni sahhoz addig még hű erők feladták az országba hossszú száműzetés után visszatért vallási vezető, Khomeini ajatollah híveivel és a hozzájuk átállt katonákkal folytatott harcot. Iránban ez lett az Iszlám Forradalom győzelmének, illetve a Pahlavi-dinasztia rendszer bukásának napja. Hosszú út, megannyi tiltakozás és harc vezetett el eddig pontig, amelyet az iszlám rendszer bosszúhadjárata követ.

Fülöp Máté (szerkesztő) Nagyítás

''Ez tényleg Európa?'' - újabb mélypont a kijevi tüntetésen - Nagyítás-fotógaléria

Szerdán végzetes fordulatot vettek az események, 5 tüntető is belehalt a küzdelmekbe, közülük négyet lelőttek, és több mint háromszáz sérültje is van a zavargásoknak. Az összecsapások csütörtök hajnalban is folytatódtak, a radikális tüntetők szétverték egyebek mellett egy rádió-televíziós társaság irodáit. Az ukrán belügyminisztérium csütörtök délután azt közölte, hogy szerintük megrendezték a tüntetők halálát. A halottak közül kettő külföldi volt – egy örmény és egy fehérorosz állampolgár – közölte a minisztérium szóvivője. A nyomozás egyelőre annyit derített ki, hogy a halálos lövéseket nem szolgálati fegyverekből adták le, ráadásul a rohamrendőrök nem is használnak lőfegyvert a bevetéseken. Szerdán lépett életbe egy január 16-án sebtében elfogadott törvény, ami a tüntetők jogait erősen korlátozó fellépést is megenged a rendőröknek. Bár csütörtökön tűzszünetet kötöttek a szembenálló felek, semmi sem utal arra, hogy megnyugodnának a kedélyek. A zavargások vidéki városokra terjedtek át, és nagy felháborodást keltett egy ellenzéki aktivista kínzásáról szóló videó is. Képes összefoglalónk.

hvg.hu Nagyítás

A rohamrendőrök bekeményítettek Ukrajnában - Nagyítás-fotógaléria

Több mint két hete tart a forradalmi hangulat Ukrajnában. A rohamrendőrök megkezdték szerda reggel a kijevi városháza ostromát, ide költöztek be napokkal korábban a tüntetők. Bár a rendőrök megpróbálták kiszorítani a tüntetőket a Függetlenség teréről, azok ellenálltak, az ellenzéki pártok egymillió embert várnak a térre.

hvg.hu Nagyítás

Klicsko is beszállt a bunyóba a kijevi tüntetésen – Nagyítás-fotógaléria

Kijevben vasárnap nagygyűlést tartottak, amelyen médiabecslések szerint legalább százezren, más források szerint mintegy félmillióan vettek részt. A tüntetés békés volt, utána viszont radikális tüntetők egy néhány ezres csoportja összecsapott a kormánynegyedet lezárva tartó rohamrendőrökkel a Dinamo-stadionnál. A feldühödött tüntetők a rendfenntartó erők több autóbuszát és teherautóját felgyújtották. A tüntetők és a rendőrök összecsapásában majdnem száz ember sebesült meg: hetven rendőr és huszonnégy tüntető. A belügyminisztérium közlése szerint négy embert őrizetbe vettek. Hétfő reggel is folytatódtak az összecsapások az ukrán tüntetők és a rohamrendőrök között Kijev központjában. A sebesültek száma reggelre meghaladta a százat. A radikális tüntetők a Dinamo stadionjánál kedd éjszaka füstgránátokkal, fáklyákkal, gyújtópalackokkal és kövekkel kezdték el dobálni a rendőröket, akik hanggránátokkal és könnygázzal válaszoltak. A magasból lezuhant és meghalt egy tüntető, két másikat pedig sajtóértesülések szerint lelőttek. Azarov az este további erőszakkal fenyegetett a tévében.