Radar360: ingyenes lesz a meddőségi kezelés, terrortámadás volt Moszkvában
Nagyon vesszük a szaloncukrot, Afrikában súlyos sáskajárás van, eldőlt, hogy ki fizet, ha a repülőn ránk ömlik a forró kávé. A hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Nagyon vesszük a szaloncukrot, Afrikában súlyos sáskajárás van, eldőlt, hogy ki fizet, ha a repülőn ránk ömlik a forró kávé. A hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
A magyar közélet szereplői, a pártpolitika és a politikaközeli influenszerek megvetették már a lábukat a Facebooktól a TikTokon át a Discordon mindenhol, a politikai kommunikáció jelentékeny része ezeken a felületeken zajlik célok és szerepek mentén válogatva.
Az információ nem az igazság nyersanyaga? Miért mondja a rendszerváltás előtti demokratikus ellenzék egyik legismertebb alakja, hogy akkor szabadabban dönthetett a sorsáról, mint ma? Miből lehet sejteni, hogy a kormány optimista lózungjai ellenére nem indul be a gazdaság 2025-ben? Ez a HVG új évi első lapszámának ajánlója, a Fülszöveg.
Az utóbbi napokban két fontos személyt is megöltek Moszkvában, illetve az orosz főváros közvetlen szomszédságában az ukrán különleges erők tagjai. A célzott merényletek már régóta tartanak, az viszont újdonság, hogy már az ellenség legfőbb központjában sem érezhetik magukat biztonságban a közel három éve tartó orosz agresszióban fontos szerepet játszó tisztségviselők.
Karácsonyfára ma már csak a magyarok aggatnak pillangószerűen becsomagolt bonbont, az idáig vezető út azonban számos legendán és fenyőágon át vezetett. Hogyan tört be a piacra a Stühmer-féle cukkedli, és hogyan vált a karácsony igazi nemzeti sportjává a cukorkakeresés? Szaloncukor-történelem a nádméztől az üres papírig.
Hiába vélik azt az európai szélsőjobb szereplői, hogy az ő emberük költözik be a Fehér Házba, számos ügyben lehet köztük és Donald Trump között komoly érdekütközés, véli Armida van Rij, a londoni Chatham House, a Királyi Nemzetközi Ügyek Intézetének elemzője.
Európában elsőként Pesten, 1872-ben jött létre gyakorlógimnázium, ahol az egyetem utolsó éveiben járó tanárjelöltek gyakorlati tapasztalatot szerezhettek a tanításban. Az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium elődje sok mindenben megelőzte a korát, újszerű pedagógiai módszereiket azonban a kezdetben sokan kétkedve fogadták. Mohay Péter, az iskola matematikatanára szerkesztésében a közelmúltban jelent meg A Trefort szellemisége c. könyv, melyből az is kiderül, miért nem hatékony a frontális oktatás és miért volt szokatlan a kézfogás tanár és diák között a 19. században.