George Floyd halála
Rég nem látott tiltakozási hullámot okozott egy rasszista rendőri túlkapás az USA-ban. A rendőri intézkedés közben meghalt afroamerikai George Floyd haláltusájáról készült videó futótűzként terjedt a neten, zavargásokat váltva ki Minneapolisban és több más városban. Floyd szimbólumává vált a Black Lives Matter jogvédő mozgalomnak, újra napirendre emelve az intézményes rasszizmus problémáját.
Élő adásban tartóztatták le Omar Jimenezt, a CNN hírtelevízió riporterét, amikor éppen a minneapolisi zavargásokról tudósított.
Az újságírót a stábjával együtt állították elő a rendőrök. A jelek szerint nem vették észre, hogy a felvevő még mindig adásban van. A CNN később azt jelentette, hogy Jimenezt és csapatát elengedték a hatóságok.
A Minnesota nagyvárosban azután törtek ki zavargások, hogy egy afroamerikai férfi életét vesztette egy brutális rendőri intézkedés során.
Tüntetések kezdődtek Minneapolisban, miután egy fekete férfi belehalt a rendőri intézkedésbe
George Floydot úgy tették ártalmatlanná, hogy a nyakára térdeltek. Belehalt a brutális rendőri intézkedésbe.
A konfliktusba Donald Trump elnök is beszállt, azzal fenyegetőzve, hogy a Nemzeti Gárdát veti be, ha a demokrata városvezetés nem tesz rendet. Twitter-üzenetében – amit a szolgáltató elrejtett, mert az erőszak dicsőítéseként értékelte – azt írta, lőni fognak, ha folytatódik a fosztogatás. Emellett bűnözőknek nevezte a tüntetőket.