Több mint krimi: Magyarországra érkezett az idei cannes-i nagydíjas film
Az Egy zuhanás anatómiája az igazság feltárásának nehézségeiről szól, Justine Triet rendező egyúttal egy család traumáját fedi fel.
Az Egy zuhanás anatómiája az igazság feltárásának nehézségeiről szól, Justine Triet rendező egyúttal egy család traumáját fedi fel.
Tényleg bármit el lehet adni az embereknek azzal, hogy a múltra emlékeztetjük őket – de nem csak tárgyakat, hanem gazdaságpolitikát is. A nosztalgia gazdaságát kutatók bemutatták, hogy minél szegényebb valaki, annál szebbnek hiszi a múltat, hogy a kollektív stresszhelyzetben jobban eltűrjük a drágulást, de még azt is, hogy ötvenéves gazdasági tévhitek tudják alakítani a politikát.
Seregszemlét tartottak Milánóban az űripar magáncégei, amelyek között egyre több az innovációval bekapcsolódó, nemzetközi szinten kisebb szereplő, mint a magyar űrörökségre építő 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt.
Milyen muzeológia irányelveket követtek az etnográfiai szakemberek a 3600 eredeti tárgyat, 1600 fotót 3000 négyzetméteren bemutató új állandó tárlat létrehozásakor, mely nyolc tematikai egységben sokféle értelmezést lehetővé tevő történetekkel igyekszik közel hozni a néprajzi gyűjtést és gyűjteményezést? A Magyarország és a Kárpát-medence öröksége mellett öt kontinens kultúráját is tolmácsoló kiállítás mögötti munkát Berényi Marianna, a múzeum főosztályvezetője mutatja be.
Donald Trump kinevezéseinél a fő szempont a lojalitás. Míg a két legfontosabb posztra vállalható jelöltet állítana, addig más jelentős pozíciókra oltástagadó, konteóhívő, szexkereskedelemmel vádolt, illetve Putyin-bábnak tartott alakokat nézett ki. Egyes vélemények szerint ők olyan golyófogók lesznek, akiknek a beáldozásával Trump a többi ellentmondásos kinevezését vinné át a szenátuson.
A kisebb méretű műholdak gyártásával és teljes körű technológiai hátterével veti meg a lábát az űriparban a 4iG Űr- és Védelmi Technológiák Zrt. – mondja Sárhegyi István vezérigazgató, aki emlékeztet rá, hogy a magyar űripar hagyományai Farkas Bertalan űrrepüléséig nyúlnak vissza.
Magyarországon leginkább kampányszerűen tematizálja a kormány a reproduktív jogokkal kapcsolatos kérdéseket, amelyekről a társadalom egy részének nincs kiforrott véleménye – emiatt sem mindegy, hogy milyen keretezésben találkoznak ezekkel a témákkal az emberek – mutat rá egy friss kutatás. Az is kiderül belőle, hogy az abortusz megítélésében nem vagyunk elmaradva az európai átlagtól, többségükben még a vallásosak és a kormánypártiak sincsenek a tiltás mellett. A nők támogatóbbak a férfiakhoz képest, ugyanakkor az ítélkezés és az infantilizálás a nőgyógyászati ellátás során is előjöhet, a sürgősségi fogamzásgátlóról pedig még mindig él az a tévképzet, hogy a terhesség megszakítására jó.