Annyira jól teljesített az MI egy erkölcsi teszten, hogy szakértők szerint az már aggasztó
A kísérletben a mesterséges intelligencia reakcióit valós emberi válaszokkal állították párhuzamba.
A kísérletben a mesterséges intelligencia reakcióit valós emberi válaszokkal állították párhuzamba.
A híradásokból gyakran úgy tűnhet, alig akad olyan vállalat, amelyik ne akarná kihasználni a mesterséges intelligencia lehetőségeit. A magyarországi adatok azonban azt mutatják: a technológiára nyitottak egyelőre hangosabbak, mint ahányan vannak. De van, ahol a felkészült munkavállalók már most többre, jobbra számíthatnak.
És mi van Tomival? címmel kerül moziba a napokban Till Attila új filmje, amelybe a rendező saját, alkohollal kapcsolatos rossz tapasztalatait is beleírta. Úgy véli, nem sokáig tartható fenn, hogy tehetséges, bizonyított rendezők nem kapnak állami támogatást. Arra pedig saját bevallása szerint nincs épkézláb válasza, hogy elfogadható-e az, hogy a TV2 egyik arca.
Seregszemlét tartottak Milánóban az űripar magáncégei, amelyek között egyre több az innovációval bekapcsolódó, nemzetközi szinten kisebb szereplő, mint a magyar űrörökségre építő 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt.
Az élen továbbra is Budapest áll, az ország vízfejűségét mutatja Pest és Nógrád kettősének 2. helyezése, a harmadik hely a közismerten fejlett Győr-Moson-Soproné (zárójelben: a cég helyezése az ötszázas listán).
Vigyázniuk kell a tervezett csádi katonai misszió tagjainak, nehogy súlyosan megbetegedjenek vagy megsérüljenek, mert nem biztos, hogy túlélik, annyira rossz az afrikai ország egészségügyi ellátórendszere. De egészségesen sem érezhetik magukat biztonságban: hétfőn 40-en haltak meg a Boko Haram terrorszervezett támadásában. A Honvédelmi Minisztérium a HVG-nek talányos választ adott a felkészülés részleteiről.