Sárdobálás nélküli tartalmas, érdemi szócsatának értékeli a két alelnök vitáját az amerikai sajtó

6 perc

2024.10.03. 08:30

Tim Walz és J. D. Vance visszafogott volt és a politikára összpontosított az alelnökjelöltek vitáján, írja a Washington Post. A rendszer lehetséges eróziója aggasztja Hiszi Csin-ping kínai pátvezért, és a vezető uralma után valóban viharos idők jöhetnek Kínára az Economist szerint. Ritkán volt ennyire kedvező a pillanat, hogy bevigyék a döntő ütést Iránnak, állítja a Die Welt.

New York Times

Serge Schmemann nem sok esélyt lát, hogy Európában meg lehessen állítani a tömeges bevándorlást. A szerkesztő bizottság tagja, aki korábban bonni tudósító volt, emlékeztet arra, hogy a migráció nagymértékben elősegítette a szélsőjobb felemelkedését. Erősen táplálja a félelmeket – bár gyakran alaptalanul –, hogy idegen törzsek árasztják el a földrészt, elveszik a munkát, valamint a társadalmi juttatásokat az ott élőktől, terjesztik a terrorizmust és a bűnt, felvizezik a nemzeti kultúrát, illetve identitást.

Németországban már 3,48 millió menedékkérő él, ebben benne vannak az ukránok is. A hatalmas számra reagált a közvélemény: 44 % a bevándorlást tartja az ország legsúlyosabb problémájának. 77 % pedig változást sürget.

Ezért azután a német kormány lezárta a határokat, ám a szomszédok egyáltalán nem gondolják indokoltnak a lépést. Inkább azt látják, hogy egy szorongatott helyzetben lévő, ingatag kormány igyekszik átvenni a szélsőjobb bizonyos politikai égzengését. Meg hogy egy nagy ország mind kevésbé tartja tiszteletben a magasztos közös elveket. Ugyanakkor az intézkedés tényleges hatása aligha jelentős, de a szélsőjobb kárörömmel figyeli a fejleményeket.