Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hogy néznek ki, és hogyan működnek az adatközpontok? Milyen hazai és nemzetközi sztenderdeknek kell megfelelniük, amikor a környezeti hatásoknak való ellenállásukat és biztonsági infrastruktúrájukat ellenőrzik az auditáló cégek? Az adatközpontoknak milyen előnyeik vannak a cégek által egyénileg, helyben üzemeltetett szerverekkel szemben? Legújabb podcastunkban ezekre a kérdésekre keressük a választ szakértő vendégeinkkel.
Mára mindannyian hozzászoktunk, hogy a legkényelmesebb felhőszolgáltatások segítik a mindennapi munkánkat, adataink egy kattintással nagy sebesség mellett, nagy mennyiségben azonnal rendelkezésre állnak. Mindemellett rengeteg cég is felhőalapú rendszereken tárolja kiemelten fontos, akár üzleti titoknak is minősülő adatait, amelyeket szintén azonnal elérhető és extra biztonsági védelemmel ellátott adatközpontokban tárolnak.
Arról, hogy hogyan kommunikálnak egymással a különböző adatközpontok, mekkora távolságra lehetnek az ügyfeleik rendszereitől, illetve hogyan lehet őket valóban környezettudatosan üzemeltetni, Katona Gergely adatközpont-üzemeltetési és fejlesztési szenior menedzserrel, valamint Kocsi Tamás IT üzleti megoldások szegmens Technical Sales szenior menedzserrel beszélgettünk.
A tartalom a 4iG Group megbízásából, a HVG BrandLab produkciójában készült. A cikk létrehozásában a HVG hetilap és a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.