Addig nem demonstrálnak, amíg van remény a megegyezésre

A Magánvállalkozók Nemzetközi Fuvarozó Ipartestülete (NiT Hungary) addig nem szervez közúti demonstrációt, amíg van remény arra, hogy a kormányzati döntéshozókkal a fuvarozók helyzetének könnyítéséről folytatott tárgyalások eredményesek lesznek - mondta Dittel Gábor, a NiT ügyvezető főtitkára szombaton a szervezet idei beszámoló közgyűlésén Budapesten.

  • MTI MTI
Addig nem demonstrálnak, amíg van remény a megegyezésre
Hozzátette: az ipartestület az idén már tárgyalt mások mellett Szili Katalin házelnökkel, az akkori megbeszélésen közeledtek ugyan az álláspontok, de azóta a fuvarozó vállalkozók helyzete csak tovább romlott. A következő tárgyalás május 28-án lesz.

Földi Elek, a NiT elnöke a közgyűlésen elmondta, hogy az elmúlt két évben csaknem 2000 vállalkozás szűnt meg a rájuk nehezedő terhek miatt. A fővárosi behajtási díj, a magas üzemanyagárak, a "méltánytalan súlyadó- fizetési rendszer", illetve a szabálysértések esetén kirótt irreálisan magas büntetési tételek egyre nehezebb helyzetbe hozzák a fuvarozókat. Hozzátette: "eljött az ideje annak, hogy a szakma felemelje a hangját".

A több mint 4000 tagot számláló érdekvédelmi szervezet a fuvarozókat sújtó jövedéki adó mérséklését és a behajtási díj rendszerének felülvizsgálatát szorgalmazza. Azt is szeretnék elérni, hogy a kisebb - a közúti biztonságot nem veszélyeztető szabálysértések esetén - a hatóságok rugalmasabban járjanak el a tehergépkocsi-vezetőkkel szemben - például engedjék meg a büntetés utólagos befizetését és a rakomány továbbszállítását.
Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?