Valószínűleg ez most a legdurvább Corvette

Lehet, hogy a Callaway karbonba csomagolt versenyautójánál létezik erősebb és talán gyorsabb is, de nyersebb biztos nem.

  • hvg.hu hvg.hu
Valószínűleg ez most a legdurvább Corvette

Az ADAC GT Masters versenysorozat hétvégi zárófutamát választotta a Callaway csapata, hogy bemutassák a jövő évi versenyautójukat, ami nem más, mint az aktuális Corvette karbonba öltöztetett versenyváltozata. A C7-es generáció gyári állapotában is kellően széles és lapos, de a Callaway saját fejlesztésű szénszálas karosszériaelemei még durvább kiállást biztosítanak az autónak, amely homológ GT-versenygépként minden luxust nélkülöz, cserébe viszont egy puritán célszerszám.

Callaway

Ugyan a műszaki adataival egyelőre csínján bánnak, annyit viszont elárultak róla, hogy a 6.2-es V8-as motorja a szabályoknak megfelelően „csak” 600 lóerőt produkál, amit az X-Trac gyártmányú hatfokozatú szekvenciális váltó segítségével juttat el a hátsó kerekekhez. A félelmetes kinézet mellé egy kicsit talán nagyobb teljesítményre számítana az ember, de a GT-kategória csak ennyit enged, azt pedig nem szabad elfelejteni, hogy a hatszáz paripának jóval kisebb tömeget kell mozgatnia, mint egy utcai modell esetén.

Hogy mindez milyen menetdinamikát és sebességet biztosít számára, az csak jövőre fog kiderülni, addig viszont érdemes gyönyörködni a nyers karbon kasztnijában, mivel a szezonkezdetre úgyis el fogják lepni a szponzormatricák.

Callaway
Callaway
Callaway
Callaway
Callaway

További érdekességekért lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalán.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.