Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A dél-koreai cég a fejlett autós technológiával (is) foglalkozó amerikai Harmant vette meg, ezzel nyitva új fejezetet az autógyártás történetében.
Nem várt bejelentést tett hétfő reggel a Samsung: a dél-koreai cég mintegy 8 milliárd dollárét (részvényenként 112 dollárért), vagyis körülbelül 2168 milliárd forintért vásárolja fel az autók elektronikus rendszerét (is) készítő amerikai Harmant. Az üzlettel a Samsung jelezte, nem kíván lemaradni az Apple és a Google mögött a jövő autóinak fejlesztésében.
A cég közleménye szerint a Harman – melynek a Harman Lifestyle Audio technológiáért felelős alelnökével épp a napokban készítettünk interjút – a kijelzők, a felhasználói felületek és félvezető technológia fejlesztése terén szerzett tapasztalata komoly hasznára válik majd a Samsungnak az autóiparban, és rengeteg időt spórolhat a dél-koreaiaknak. Erre kétségtelenül szükségük is van, az Apple (CarPlay) és a Google (Android Auto) ugyanis komoly előnyre tett szert a fejlesztési versenyben, amit nem biztos, hogy egyedül be tudna hozni a Samsung. Mivel a Harman rendszerei jelenleg mintegy 30 millió autóban vannak jelen, komoly lépést tesz a felzárkózás felé a Samsung.
A dél-koreai cég vezérigazgatója, Oh-Hyun Kwon szerint a két cég tökéletesen kiegészíti majd egymást az autóipari stratégiájukban. A Samsung idén nyáron egyszer már kiköltekezte magát, akkor 450 millió dollárt (kb. 122 milliárd forint) költött arra, hogy megszerezze az elektromos autók fejlesztésén dolgozó kínai céget, a BYD-t. A Harman – amihez hozzá tartozik az AKG, a JBL és a Harman Kardon is, és amelynek – a tavalyi évet mintegy 7 milliárd dolláros árbevétellel zárta.
A Samsung a bejelentés szerint a Harman összes alkalmazottját megtartja, és a céget sem akarja átalakítani.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.