Ez a Porsche 911 Turbo fürgébb, mint egy Bugatti Chiron

Elég "szerény" ellenfelet választottak a G-Power tuningcégnél.

  • hvg.hu hvg.hu
Ez a Porsche 911 Turbo fürgébb, mint egy Bugatti Chiron

Alapvetően egy Porsche 911 (992) Turbo S nem olyan autó, amelynek bármiféle tuningra szüksége lenne: 2,7 másodperc alatt gyorsul 0-100 km/h-ra, a végsebessége pedig 330 km/h. Mégis, mindezzel, hogy ez elég volna, a tungműhelyek keménymagja, mint a G-Power nyilvánvalóan nem ért egyet. A német cég főképpen BMW-k teljesítménynövelésével foglalkozik, most azonban egy Porschéval bővítették a portfóliójukat.

G-Power
G-Power

A G-Power szoftveres és hardveres módosításokat is végrehajtott a stuttgartiak kocsiján, ami részben új intercoolert és egy új kipufogórendszert jelent. Mindezek révén, a motor teljesítménye 650 LE-ről 800 LE-re, a nyomatéka pedig 800 Nm-ről 950 Nm-re növekedett. A G-Power azt is állítja, hogy a kocsijuk a módosítások nyomán, jobb sprintidőt produkál - 0-100 km/h 2,3 másodperccel -, mint egy 1500 lóerős Chiron.

G-Power
G-Power
G-Power

Ami a külsőségeket illeti a G-Power nagyrészt érintetlenül hagyta a Porsche 992 Turbo S megjelenését. Csak látványos, narancssárga felniket szereltek az izmosított autóra, valamint néhány extra karbonszálas elemet kapott.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

„A továbbtanulás lenne a legfontosabb, de ez olyan kilátástalan, hogy meg se próbálom” – a Lázár Jánossal vitába keveredő fiatalt kérdeztük

„A továbbtanulás lenne a legfontosabb, de ez olyan kilátástalan, hogy meg se próbálom” – a Lázár Jánossal vitába keveredő fiatalt kérdeztük

Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.