Alkotmánybíróság: meg kell vizsgálni, nem kampánycélt szolgálnak-e az önkormányzati cégek hirdetései
A Kúria elmulasztotta ezt megtenni egy szombathelyi ügyben, így a döntést az Ab megsemmisítette.
A Kúria elmulasztotta ezt megtenni egy szombathelyi ügyben, így a döntést az Ab megsemmisítette.
Nem indokolták meg, hogy mi tartott ennyi ideig.
Az 1995-ig visszanyúló vita lényege: mit kell eltűrnie egy közszereplőnek?
Érdemi vizsgálat nélkül utasították vissza a névváltoztatásról szóló panaszokat.
Megsemmisítették a gyermekek otthongondozási díjáról (GYOD) szóló törvénynek azt a részét, amely kizárta a juttatásból a hozzátartozók egy részét. Még a bepanaszolt döntést hozó állami hivatal is érezte, hogy nincs rendben a döntése.
Az Alkotmánybíróság Schanda Balázs vezette tanácsa érdemi vizsgálat nélkül utasította vissza a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség (MET) két panaszát olyan kúriai ítéletek ellen, amelyek jóváhagyták az egyház oktatási és szociális intézményeire igényelt támogatás megtagadását. Az indok: csak bevett egyházakkal köt az állam megállapodást, a MET pedig nem az.
Az Alkotmánybíróság a Transparency International civil szervezetnek adott igazat: nem lehet általánosságok alapján megtagadni a Farkas Flóriánt is érintő vizsgálat anyagainak kiadását. Az ügy most visszakerül a bíróság elé.
A Juhász Miklós vezette tanács ezért megsemmisítette a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetirodát elmarasztaló kúriai végzést.
Az Alkotmánybíróság Schanda Balázs vezette tanácsa szerint ha egy képviselő a választókerületében szerepel, az akkor se kampány, ha az illető egyúttal jelölt is.
Az Alkotmánybíróság alkotmányos követelményként mondta ki: „a bérlővel még életében együtt lakó gyermeknek” kell tekinteni az unokát is, ha szülőjének halála után a nagyszülővel élt nevelt gyermekként.
Ezért érdemi vizsgálat nélkül visszautasították azt a három panaszt, amely szerint a legújabb törvénymódosítások sértik a polgárok választójogának egyenlőségét.
Az Alaptörvény szerint az Alkotmánybíróságnak a bírói kezdeményezésekről „legkésőbb kilencven napon belül” kellene döntenie, de a Színház- és Filmművészeti Egyetemmel (SZFE) kapcsolatos beadványt tárgyalni is csak a 103. napon kezdték el.
A szocialista EP-képviselő beperelte az Origót, mert nem hozták le a helyreigazítását Deutsch Tamás egyik nyilatkozatával kapcsolatban, ami megjelent egy cikkükben. Deutsch azt állította, hogy Ujhelyi a 90-es években be akart lépni a Fideszbe.
Négy alkotmánybíró szerint a képviselő tájékozódási joga nem azonos a közérdekű adatok megismerésének jogával.
A munka törvénykönyvétől való eltérés érdekében hozott veszélyhelyzeti rendelkezés miatt adtak be panaszt ellenzéki képviselők. Az Alkotmánybíróság szerint, mivel a veszélyhelyzet megszűnt nincs miről tárgyalni.
A sajtószabadság most erősebbnek bizonyult, mint a magánélet védelme.
Ahogy tavaly, most is tévesen címezte fellebbezését a párt.
Az önállótlanná tett Alkotmánybíróság olyan zsilipet nyitott meg a kormányzati médiakonglomerátum létrehozásának védelmében, amely bármely területen tág teret adhat az Orbán-közeli monopóliumoknak.
Nem alkotmányellenesek a rémhírterjesztésre járvány idején vonatkozó szabályok, ugyanakkor csak olyan tény közlését fenyegetik büntetéssel, amelynek hamisságáról az elkövetőnek már az elkövetéskor tudnia kellett – mondta ki az Alkotmánybíróság szerdán közzétett határozatában.
Varju László, Szél Bernadett és Hadházy Ákos azon panaszáról volt szó az Alkotmánybíróságon, amely szerint nem engedték a jogaikat érvényesíteni.