Nagy Márton elmondta, szerinte mekkora veszélyt jelent a magyar munkahelyekre a mesterséges intelligencia
2024-ben érkezik az új magyar MI-stratégia.
2024-ben érkezik az új magyar MI-stratégia.
A magyar gabonatermesztők mérsékelt versenyképessége is oka annak, hogy a kormány szeptember közepe után is fenn akarja tartani az importtilalmat. A hátrányt a tudomány segítségével lehetne leküzdeni.
A grafikus chipek felhasználásának harmadik hullámán a világ legértékesebb cégei közé emelkedett az amerikai Nvidia.
Egy jó vezető már régen adatsorokra is támaszkodva dönt, kérdés, hol lesz a helye a közeljövő – sőt: a holnap – vállalatirányításában a mesterséges intelligenciának. Eljöhet az idő, hogy a mesterséges intelligencia kirúgja a főnökét?
A technológia felére csökkentheti a radiológusok munkaterhelését, miközben biztonsággal használható, és nem növeli a fals pozitív eredményeket.
A mesterséges intelligencián alapuló eszközök azoknak is segíthetnek belépni a programozás világába, akik nem profi szinten űzik, vagy csak most kezdtek el vele foglalkozni – akár kényszerűségből, akár hobbiból.
A mesterséges intelligencia senkit nem ruház fel zeneszerzői tehetséggel, sőt maga sem tud felülemelkedni a középszeren. A zenei producerek kezébe tehát biztosan nem ad forradalmi eszközt, de a zenegeneráló applikációk azonban tökéletesen működnek reklámok, oktatóvideók, közösségi médiás posztok aláfestéseként és még a YouTube sem fogja törölni a közreműködésükkel készült videót a szerzői jogok megsértése miatt.
Ma már senki számára nem jelenthet akadályt egyszerűbb videók legyártása akkor sem, ha sem kamerák, lámpák és mikrofonok, sem pedig színészek nem állnak rendelkezésére. A mesterséges intelligencia ugyanis ebben is rengeteg segítséget nyújt.
Folytatódik a Mérlegen, a hvg.hu üzleti podcastja: a legfrissebb epizódban azt nézzük meg, miért kifizetődő hamar „beszállni a Mesterséges Intelligenciába" – ebben segít Deliága Ákos, a Talk-A-Bot tech-startup társalapító-ügyvezetője. De az is kiderül, legyőzhet-e egy YouTuber egy gyógyszeripari óriást, és hány szelet sajtot lehet beletenni egy sajtburgerbe.
Egy indiai e-kereskedelmi cég vezérigazgatója leépítette az ügyfélszolgálati részlegét: az emberek 90 százalékát kirúgta, a munka elvégzését pedig a mesterséges intelligenciára bízta. A cége rengeteget spórolt ezzel, de a kommentelők embertelennek tartják a döntését.
Azzal vádolják az Open AI-t, hogy a törvényt megszegve az ő könyveikkel próbálták ki a mesterséges intelligenciát a fejlesztés során. Könyveiket védi a szerzői jog, ők viszont nem kaptak egy centet sem.
Hogyan segített a saját nyelvünket is jobban megérteni a mesterséges intelligencia? Mi igaz abból, hogy a ChatGPT és kollégái hónapok alatt fejlődtek ki? És miért kell még most ugrania egy kreatív vállalkozónak, ha a legtöbbet akarja kihozni a nyelvi eszközökből? Üzleti podcastunk legfrissebb adásában Prószéky Gábor, a Nyelvtudományi Kutatóközpont főigazgatója magyarázta el közérthetően, hogyan működik a ChatGPT és magyar hasonmása, a Puli, és hogyan lehet ezeket az eszközöket helyesen és hatékonyan használni.
Legalábbis az Egyesült Államokban ez a helyzet. Ha ez bekövetkezne, akkor döntő fordulatot hozna a munkaerőpiacon hiszen soha annyi nő nem volt állásban az USA-ban, mint idén májusban.
Hatalmas változásokat hoz az egészségügyben a mesterséges intelligencia az elkövetkező néhány éveben, de vannak területek, köztük például az orvosi képalkotás, ahol már ma is komoly hatása van a napi gyakorlatra. A közeljövőben realitássá válhat a teljes MI alapú diagnosztika és a mindinkább személyre szabott terápia. Ahhoz azonban, hogy az MI valóban hatékony eszköze legyen az emberiségnek, és használata ne pusztító káoszba torkolljon, mihamarabb megfelelő szabályozásra van szükség. Maurovich Horvat Pál egyetemi tanárral, az Orvosi Képalkotó Klinika igazgatójával készítettünk interjút.
A szabályozás az állam feladata, nem hagyhatja magánszereplőkre, nagyvállalatokra azt, hogy meghatározzák a mesterséges intelligencia működésének kereteit. Vélemény.
A Die Zeitnek nyilatkozó Bremmer szerint a mesterséges intelligencia szétrombolhatja a demokráciát, ha nem tudjuk szétválasztani az igazat a hamistól, a valós tényt a dezinformációtól.