Világpremier: ChatGPT kerül a Volkswagenekbe
A német autógyártó hónapokon belül hét különböző modelljén honosítja meg a már jól ismert mesterséges intelligenciát.
A német autógyártó hónapokon belül hét különböző modelljén honosítja meg a már jól ismert mesterséges intelligenciát.
Miért hasznos és miért éri meg a mesterséges intelligencia használata? Hogyan segít a technológia a hatékonyságnövelésben, a folyamatok javításában és a munkatársak képességeinek jobb kihasználásában? A mesterséges intelligencia alapú megoldások egyre nagyobb szerepet töltenek be a gyártástechnológiában is, számos cég használja arra, hogy hatékonyabbá tegye a működését. Ezekről kérdeztük Sas Zoltánt, a Bosch Rexroth Kft. IoT-rendszerekkel foglalkozó tervezőmérnökét.
Vajon tart-e ott a mesterséges intelligencia, hogy helyettünk szervezze le a mindennapjainkat? Képzeljük el azt, hogy már a gondolkodás fáradalmait is gépek végzik el helyettünk, nekünk csak néha rá kell pillantanunk a telefonunkra, vagy az okosóránkra, hogy lássuk, milyen feladatokat írt elő nekünk az MI. Lemodelleztünk egy MI-vezérelt napot a szabadon elérhető szoftverek használatával.
2023 sztárja lett a mesterséges intelligencia (AI), ki-ki vérmérséklete szerint kezdte el félteni tőle az állását vagy lelkendezett az előretörése miatt. A nagy hype közepette nehéz volt azonban megfelelően értékelni azt, valóban meddig jutott az AI ebben az évben, és mi várható jövőre. A McKinsey egy szakértőjével igyekeztünk rendet tenni a nagy AI-káoszban, Ruben Schaubroeck elmagyarázta azt is, miért nem tudta volna ezt a cikket most megírni a mesterséges intelligencia.
A technológiai forradalom furcsa fejleménye, hogy a nagy szerverparkok vízhűtése miatt komoly környezetvédelmi problémák alakulhatnak ki.
Mesterséges intelligencia generálta Putyin-hasonmás kérdezte meg Putyintól, hogyan látja a mesterséges intelligencia veszélyeit.
A mesterséges intelligenciáról szóló törvény olyan technológiák kifejlesztését segíti elő, amelyek nem veszélyeztetik az emberek biztonságát és jogait – mondta Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke.
Logikusnak tűnhet, hogy ha spórolni akarunk a mesterséges intelligencia segítségével, akkor a sokat kereső vezetőket próbáljuk meg helyettesíteni vele. Ám teljes munkakörük egyhamar nemigen lesz lecserélhető, viszont ahogy fejlődik az MI, egyre inkább átalakítja azt is, ahogyan a cégek irányítói végzik a munkájukat.
Az amerikai igazságügyi minisztérium is vizsgálja a volt alkalmazott állításait, Elon Musk azonban kiáll az önvezető technológia mellett.
Megkerülhetetlen tényezőből marginális szereplővé válhat az Európai Unió, ha intézményeinek nem sikerül hamarosan megállapodniuk a mesterséges intelligenciát szabályozó törvényjavaslatról. Ez pedig nem egyszerű, mert az erős tagállamoknak vannak saját érdekeik.
Magyarországon is gyorsan szaporodnak az okosotthonok, ám a lakások és lakóházak akkor lesznek átlagon felüliek, ha a korszerű technológiai megoldásokat ötvözik az 5G-s hálózatok előnyeivel.
Múlt pénteken viharos körülmények között kirúgták a ChatGPT-vel a világ legismertebb MI-kutató társaságává vált OpenAI vezetőjét. Sam Altman menesztését a cég igazgatótanácsa homályos indokokkal magyarázta – végső soron a Szilícium-völgy egyre mélyebb „doomer-boomer” törésvonala állhatott a háttérben. Annak kialakulásához pedig az is hozzájárulhatott, hogy Elon Musk és néhány társa évekkel ezelőtt megígért egymilliárd dollárt, de annak végül csak a töredékét utalta el. Frissítés: öt nappal azután, hogy kirúgták, vissza is veszik Altmant.
Majdnem a sokak számára ismerős „indokolatlan áremelés” nyert, de végül az AI lett az év legfontosabb kifejezése a rangos Collins-szótárak kiadója szerint. Az artificial intelligence, azaz a mesterséges intelligencia (MI) idén behálózta a világ mindennapjait.
Unalomig lerágott csont, hogy a változások korát éljük, melyet a digitális transzformáció, a covid-pánik, a gazdasági bizonytalanság és a geopolitikai feszültségek formáltak az elmúlt 1-2 évben. A szervezetek és vezetőik pedig a munkavégzés világának zászlajára a változáskezelést tűzték ki, és amekkora elánnal vetették ebbe bele magukat, olyan gyorsan omlott össze a munkavállalók változásra való hajlandósága. A “változásfáradtság” elkezdte szedni áldozatait.
Érdemes-e még elmenni programozónak, vagy inkább a mesterséges intelligenciával vegyük fel a fonalat? Tényleg milliókat lehet keresni a szektorban? Kell-e ehhez még egyetem és lehet-e bárkiből AI-szakember? Ezekre a kérdésekre válaszoltunk üzleti podcastunk legfrissebb részében.
A virágpor gyűjtésével, szappanbuborékokkal vagy minirobotokkal is be lehet már porozni a haszonnövényeket. Új megoldásokra van szükség, mert fogyatkozik a méhek populációja.
Miután a különböző generatív mesterséges intelligenciák egyre többek számára elérhetők, sokan, például a tartalomkészítők is élnek a lehetőséggel. A TikTok tiszta vizet öntene a pohárba, és kifejezetten meg fogja követelni, hogy a tiktokerek tudassák követőikkel, hogy videójuk készítése során bevetették a mesterséges intelligenciát.
A vadjasági város szívében parkol ez a nem kicsit hányatott sorsú régi orosz járgány.
A gazdasági válság kellős közepén addig jutott a világ legfontosabb chipgyártója, hogy le kell mondania a gigászi keresleti kilátásokról, és beszállítóit is a gyártási tempó visszafogására inti. Ez rossz hír a fogyasztóknak, akik árcsökkenést reméltek, ahogy a geopolitikai strategizálásban lévő nagy gazdaságoknak is. Ezzel együtt pedig fakul az a remény is, hogy rövid távon látványosan csökkenni fog az infláció.