Van egy amerikai város, ahol 66 napon át tart az éjszaka
November 18-án szerdán leszállt a sarki éjszaka az amerikai Utqiagvik nevű településre, ami azt jelenti, hogy a következő több mint két hónapot teljes sötétségben töltik majd az ott élők.
November 18-án szerdán leszállt a sarki éjszaka az amerikai Utqiagvik nevű településre, ami azt jelenti, hogy a következő több mint két hónapot teljes sötétségben töltik majd az ott élők.
Az anyamedve kétéves kölykével együtt bóklászott a leszállópályán, amikor megtörtént a baleset.
A 7,5 erősségű földmozgást mértek az alaszkai partoktól délkeletre. Az első után még öt kisebb rengés volt.
Tudósok egy csoportja arra figyelmeztetett, hogy az olvadó permafroszt akár földcsuszamlásokat is okozhat Alaszkában, ami miatt települések és népszerű turistacélpontok is veszélyben vannak.
A rozsdás, elhagyatott busz nagyon veszélyes helyen volt, mégis vonzotta az Út a vadonba című könyvért és az adaptációjáért rajongó túrázókat.
Csaknem három hetet élt túl magányosan egy férfi Alaszkában, mire rátaláltak.
Fagyási sérüléseket szenvedtek.
Lecsúszott a leszállópályáról egy repülőgép, fedélzetén 42 emberrel csütörtökön az Alaszkához tartózó Unalaska szigetén.
Donald Trump vételi ajánlata Grönlandra XIX. századi ötlet. Az USA fiatal országként vásárlásokkal növelte nagyra a területét, és akkor is fizetett, ha nyertes háború nyomán gyarapodott.
Az erdő Clinton idején került védelem alá, Bush viszont már megpróbálta egyszer feloldani a fakivágási tilalmat.
Több mint száz éves gyakorlatot szeretett volna feléleszteni Donald Trump, amikor bejelentette, az USA szívesen megvásárolná Dániától Grönland szigetét. Az amerikai elnök meg is sértődött, amikor Koppenhága kikosarazta őt, s gyorsan utálatosnak nevezte Mette Frederiksen dán miniszterelnököt. Korábban gyakoribbak voltak az országos méretű földvásárlások, ma inkább a lízing a népszerű, de azért a hódítás sem ment ki a divatból.
Az írást egy orosz, illetve akkor még szovjet haditengerész bocsátotta vízre 1969-ben.
A Bloomberg számolgatott az ötlet elhangzása után.
A globális felmelegedés miatt eltűnt az utolsó egybefüggő jégtábla is a kontinensről, az alaszkai vizek ezzel gyakorlatilag teljesen jégmentessé váltak.
Férjével akart átvágni egy folyón, hogy eljussanak a távoli turistalátványossághoz.
A korábbi rekord 29 fok volt. Az éghajlatváltozásra érzékeny sarkköri övezetben kétszer olyan gyors a felmelegedés, mint a világátlag.
Ennek hatása van a klímára, az táplálékhálózatra, a közösségekre és a kereskedelemre.
Tömegesen pusztulnak a kontyos lundák, mert a táplálékuk elmenekült a melegedő óceánvíz elől.
Az Alaszka körüli sarkvidéki vizek melegedése lehet a felelős annak a többtucatnyi szürke bálnának az elpusztulásáért, amelyek tetemét az elmúlt hetekben sodorta partra a víz az Egyesült Államok nyugati részén.