Helybenhagyta a francia bíróság az Alstom kérelmét
A gyártó azért fordult bírósághoz, hogy a hatóságok tiltsák meg a BKV-nak a metrószerződésben vállalt teljesítési garanciák lehívását.
A gyártó azért fordult bírósághoz, hogy a hatóságok tiltsák meg a BKV-nak a metrószerződésben vállalt teljesítési garanciák lehívását.
Az Index információi szerint az Alstom beperelte a BKV-t egy franciaországi bíróságon, emiatt a budapesti közlekedési társaság nem jut hozzá a francia cég által szerződésben vállalt 37 milliárdos bankgaranciához.
Arra kötelezte a brit legfelsőbb bíróság a La Manche-csatorna alatti Csalagút személyvasúti forgalmát szolgáltató Eurostart, hogy mutassa be azokat az értékeléseket, amelyek alapján úgy döntött, hogy ezentúl ne a francia Alstom, hanem a Siemens AG szállítson 600 millió euró értékben vasúti szerelvényeket - közölte csütörtökön az Alstom.
Ha a budapesti 2-es és 4-es metró szerelvényeinek francia gyártója nem mozdul el eddigi álláspontjától, akkor várhatóan nem születhet megállapodás a Nemzeti Közlekedési Hatóság és az Alstom között.
Ha nem lesz megegyezés az Alstommal, akkor új pályázatot kell kiírni, és azon oroszországi cégek is indulhatnak.
Az Alstom egyelőre nem döntött arról, hogy a bíróságon megtámadja-e a Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) másodfokú, jogerős határozatát, amellyel megtagadta a 2-es metróvonalra szánt Metropolis szerelvények típusengedélyének kiadását.
Elutasította a Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) az Alstom fellebbezését a 2-es metró szerelvényeinek típusengedélyével kapcsolatban, így a gyártó cég immár jogerősen nem kapta meg a gyártáshoz szükséges típusengedélyt.
Az Alstom vállalat hétfőn nem tudta elszállítani a tulajdonát képező alkatrészeket a TE Ganz-Röck Zrt. kiskunfélegyházi gyárából, mert a sztrájkoló munkások elállták az üzem bejáratát.
Akár november közepéig is elhúzódhat az Alstom metrókocsik ügyében a másodfokú hatósági eljárás; bár az Alstom augusztus 13-án beadta a fellebbezést, a hatóság szakértő bevonását rendelte el, a véleményezés ideje azonban nem számít bele a 30 napos határidőbe.
Az októberben felálló új Fővárosi Közgyűlés dönthet az Alstom-metrókocsik ügyéről, miután a csütörtöki közgyűlésen nem hoztak döntést arról, felbontják-e a francia gyártóval a szerződést.
Nem az Alstom Transport készítette az új metrószerelvények beszerzéséről szóló szerződést, így a vis maior feltételek sem köthetők hozzá - reagált a francia cég az MTI-nek a Népszabadság csütörtöki számában megjelentekre.
A BKV elkészítette az Alstom-metrókocsikra vonatkozó szerződések megszüntetésének jogi vizsgálatát, eleget téve a Fővárosi Közgyűlés június 3-ai döntésének − közölte a Főpolgármesteri Hivatal.
Fellebbezett az Alstom Transport a budapesti 2-es metróvonalra gyártott Metropolis metrószerelvények típusengedélyéért.