Új online fejlesztés takarít meg 700 millió forintot a magyar zenészeknek
Az Európában is innovatívnak számító alkalmazásnak köszönhetően decembertől minden szerző előtt nyitva áll a lehetőség, hogy elakadt műveit könnyedén tisztázza.
Az Európában is innovatívnak számító alkalmazásnak köszönhetően decembertől minden szerző előtt nyitva áll a lehetőség, hogy elakadt műveit könnyedén tisztázza.
A horror hívei is elrettennek az Isteni Színjáték Pokol-köreiben és Purgatórium-párkányain elszenvedett durva kínoktól. A Dante-fordításáért Nádasdy Ádám veheti át az Artisjus Irodalmi Nagydíjat 2017-ben. Ennek apropóján közöljük a HVG korábbi interjúját.
Nádasdy mellett kapott díjat az Artisjustól Ladik Katalin, Ménes Attila, Dérczy Péter és György Péter is.
Az adott szállodai csillagkategória előző évi szobakihasználtsági adatait is figyelembe vevő zenei jogdíjtarifa-számítást alkalmaz az Artisjus 2017-ben. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy jövőre többet kell fizetniük a szállodásoknak.
A zene vásárlásra ösztönző jótékony hatása régóta ismert a kereskedők, szolgáltatók körében, nem véletlen, hogy a fogorvosi várótól a bevásárlóközpontokig a legtöbb helyen szól valami diszkrét muzsika. Azonban ahogy bekapcsolja a rádiót, már fizetheti is a jogdíjakat. Mutatjuk, kinek mennyit kell.
Sok százmillió forintot veszítenek a jogkezelők, ha az Országgyűlés megszavazza, hogy a „gazdátlan” jogdíjak kilencven százaléka a Nemzeti Kulturális Alaphoz kerüljön.A nol.hu írása szerint nagy és kellemetlen meglepetésként hatott a szerzők, előadók jogkezelőire az előzetes egyeztetés nélkül, tudtukon kívül beadott egyéni módosító indítvány, amely a nem regisztrált, vagy a rádiók által hibásan bejelentett, ezért azonosíthatatlan művek után beragadt jogdíjak 90 százalékát elvenné e szervezetektől.
A könnyűzenei kategóriákban Szabó Zé, Jónás Vera és Pajor Tamás, a komolyzenei kategóriákban Sáry László és Balogh Máté, a magyarnóta-szerzők közül Gyimóthi Elemér vehette át az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület idei díjait kedden Budapesten. Az év könnyűzenei produkciójának a budapesti Womexet választották, míg a dalszerzői életműdíjat a magyar származású Desmond Child kapta.
Félreértik, perelni akarják őket, egyesek tartanak tőlük: úgy tűnik, a Bëlga szellemisége majdnem két évtizedes munkásságuk után sem egyértelmű mindenkinek. Hamarosan új lemezük jelenik meg, amely a megszokott stíluskavalkád helyett színtiszta diszkó lesz Wahorn András vendégszereplésével. Interjúnkból kiderül, melyik számuknak kellene még valósággá válnia a jövőben, és kiderül az is, miért lett gyerekkoncert az egyik fellépésükből. Azt, hogy honnan a nevük, nem kérdeztük.
Több mint 11 ezer magyar dalszerző és jogutód részesült a 2014-ben beszedett jogdíjakból. Az idén tovább nőtt a felosztásban részt vevő művek száma is, amely megközelítette a 600 ezret – közölte az Artisjus-Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület.
A könnyűzenei kategóriákban a Solaris együttes, Bencsik-Kovács Zoltán, Szűcs Krisztián, Hobo (Földes László), Sebestyén Áron, a komolyzenei területről Sári József, Tallér Zsófia, Bella Máté, a magyarnóta-szerzők közül pedig László Mária kapta meg az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület díját kedden Budapesten.
A magyaroknak különösen fekszik a kafkai abszurd – Podlovics Péter, a Quimby menedzsere szerint a hazai zeneipar kibillent az egyensúlyából, a mímelt sznobizmusnak köszönhetően pedig nem csak az esélyegyenlőség fogalma, de a közeg romantikája is veszélybe került. Meddig hátrálhat egy magyar zenész? Hova nem szabad beengedni az államot? És valóban mind korruptnak születünk? Interjú.
Jön a fizetős M0-s, egy rakat új adó, illetve pár adókedvezmény, változnak a cafeteria szabályai, indul a fuvarozókat ellenőrző elektronikus rendszer, változik a KRESZ-vizsga, és az autóbontók is kapnak egy plusz adminisztrációt.
Átlagosan 19,5 százalékkal csökkennek a vendéglátóüzletek által fizetett zenei jogdíjak január elsejétől. Az igazságügyi miniszter jóváhagyta az Artisjus 2015-ös szerzői jogdíjtervezetét.
Elkészült az Artisjus és a MAHASZ nyári összefoglalója a magyar előadók rádiós és internetes népszerűségéről: az eredmény meglehetősen konkrét.
Pataky Attila szerint a Nemzeti Kulturális Alap szűkmarkúan bánik vele és kollégáival, ráadásul saját pénzükből finanszírozzák őket – írja a Bors.
A májusban 1,3 milliárd forint értékben osztottak fel rádiós és televíziós jogdíjakat. A piac stagnált, de a szerzők közül többen részesültek juttatásban.