Az Artisjus azoknak akart segíteni, akik letettek már néhány slágert az asztalra
A zenészeknek kiosztott szociális támogatások kapcsán kialakult vita mellett az Artisjus elnöke sem ment el szó nélkül.
A zenészeknek kiosztott szociális támogatások kapcsán kialakult vita mellett az Artisjus elnöke sem ment el szó nélkül.
A rapper kitart a véleménye mellett.
Tovább gyűrűzik a popzenészeknek nyújtott segélyekről szóló vita.
Az utóbbi hetekben a koronavírus miatt válságba került zeneipari helyzet miatt több jogdíjkezelő is rendkívüli szociális támogatásokat hirdetett meg előadóknak és zenészeknek, azonban az EJI (Előadóművészi Jogvédő Iroda) és az Artisjus támogatottakról szóló listáján találni érdekes neveket.
Hobo Blues Band, Skorpió, Syrius, Tátrai Band, Boom Boom, Latin – csak néhány Tátrai Tiborhoz köthető zenekar a sokból. Több mint 50 éve van a pályán, és több mint 50 lemezen gitározik a most 68 éves zenész-zeneszerző. Magát tücsöknek tartja, és úgy véli, a politikának nincs helye a művészetben. Interjú a hétfő este Artisjus zenei életműdíjat átvevő gitárossal, aki még azzal is derűsen együtt tud élni, hogy kézbetegsége miatt egyre nehezebb gitároznia.
Közel 10 milliárd forint jogdíjat osztott szét az Artisjus tavaly, a pénz kicsit több mint felét magyarok kapták. A piramis alján a művészek kétharmadára fejenként havi ötezer forint se jut, míg a legjobban kereső egy százalék több mint havi bruttó 500 ezret tett zsebre.
A tévék és rádiók fizetik a legtöbb jogdíjat, de látványosan jön fel a digitális ágazat.
Összesen 9111 magyar zeneszerzőnek adott pénzt az Artisjus 2018 koncertjeiért.
Rövid ideig tartó betegség után, 81 éves korában elhunyt Koós János táncdalénekes, parodista-színész - tudatta a család vasárnap az MTI-vel.
Az Artisjus 2018-ban összesen 8,6 milliárd forint jogdíjat osztott fel a szerzőknek és jogutódoknak 2018-ban. Ennek mintegy a fele került magyar szerzőkhöz.
A Google egy újabb eszközt húzott elő a tarsolyából, hogy megmutassa, milyen hatása lehet az Európai Unió új szerzői jogi irányelvének, ha jelenlegi formájában törvény lesz belőle.
Az Európai Parlament képviselői nem sokkal 13 óra előtt megszavazták az új szerzői jogi irányelvet, amely támogatói szerint már nagyon szükséges volt, ellenzői szerint jelen formájában komoly cenzúrát szabadíthat a szabad internetre.
Döntött az Európai Parlament az új szerzői jogi irányelvről, amely ellenzői szerint komoly cenzúrát szabadíthat a szabad internetre. A szerzői jogok keményebb internetes érvényesítéséért küzdő támogatói viszont úgy vélik, az elsődleges tartalomelőállítók jogos érdeke az, hogy pénzt lássanak műveik bármilyen feldolgozásából. Egy biztos: megváltozik a ma ismert webes rend.
Összesen 28 szerző kapott 12 millió forint feletti jogdíjat, és bár a lista titkos, találgatni azért lehet, hogy kikről lehet szó.
A TV2 nem szolgáltatott adatot a tavalyi nézettségről és a bevételekről az Artisjusnak, ezért a jogkezelő szervezet nem tudja kiállítani a számlát. Pereskedés következhet.
Az Artisjus bírósághoz fordul az ügyben.