Abu-Dzabi érdeklődik a Magyarországról Lázárék által kiengedett, rejtélyes múltú Klimt-kép iránt
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
A CEU elűzésére tett kísérlet kiverte a biztosítékot sokaknál, a Facebookon sorra fejezik ki tiltakozásukat az emberek. Köztük Dragomán György.
A Facebookon a szolidaritás kifejezésének új formája terjed. A Közép-európai Egyetem mellett kiállók kiírják falukra: #istandwithCEU, ami annyit tesz: én a CEU-val vagyok. Aki ezt a kulcsszót (hashtaget) használja, annak bejegyzését összegyűjti a Facebook, és a nyilvánossági beállítások függvényében más felhasználóknak megmutatja.
Dragomán György neves író is így fejezte ki szolidaritását csütörtök reggel, ám ő egy apró felvetéssel is kiegészítette.
Én azt mondom, ne álljunk meg félúton. Tiltsuk be az angol nyelvet, úgy ahogy van. Sőt, mindent, ami a rothadó nyugatról jön
– írja Dragomán, aki hasonló tömörséggel és szarkazmussal reagált korábban Orbán Viktor etnikai homogenitásról tett kijelentésére is.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Egyszerre többet is.
Alsó hangon hatmillió forintot viselt magán.
A politikus azt mondja, ők nem elemezgetni akarják a politikát, hanem értékek mentén építenének közösséget.