Betett a Brexit London pénzügyi életének, több tízezer munkahely szűnt meg azóta
40 ezer dolgozó és több száz cég távozott 2016 óta London belvárosából, többnyire EU-s országokba költöztek.
40 ezer dolgozó és több száz cég távozott 2016 óta London belvárosából, többnyire EU-s országokba költöztek.
A Közép-európai Sajtó és Média Alapítvány alá tartozó kiadó kormánypropagandáját eddig csak a megyei lapok tartalmazták, most erősítenek.
Londonban a pénzügyi állásokban 49%-kal kevesebb az üresedés, mint tavaly – írja a Bloomberg. Ez a Brexit és a Covid–19-járvány együttes hatása, és félő, hogy tartós lesz.
Az olyan elit munkahelyeken, mint a Szilícium-völgyben vagy a Wall Streeten teljesen bevett szokás a smart drugok (okos gyógyszerek) rendszeres fogyasztása. De vajon milyen hatása van ennek a teljesítményre? Nem halnak-e meg túlságosan korán azok, akik ezeket a csodabogyókat fogyasztják?
A brit főváros legkisebb repteréről van szó, a Cityről. Budapestről nem mennek oda járatok.
A pénzügyi stabilitás megőrzése miatt különleges kapcsolatrendszert alakítanának ki.
Amíg mi azzal voltunk elfoglalva, hogy már pincérnek se akar menni senki, bejátszotta magát egy szlovák cég a londoni ingatlanpiac kellős közepére, A tankönyvpiac és a gázszolgáltatás állami kézbe vétele enyhén szólva is furcsára sikerült, amire jól rímel a Lush egyik illatának neve: halál és hervadás. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Európai ingatlanokat vásárolnak amerikai intézményi befektetők, mert arra számítanak, hogy a Brexit miatt hamarosan számos cég hagyja majd ott a Cityt. Veszélybe kerülhet London globális pénzügyi központként betöltött szerepe.
A City búcsút mondhat az európai útlevélnek a brit kilépés után. Ezt nyilatkozta a Bundestag egyik képviselője, akit Merkel gyakran meghallgat ilyen ügyekben. Michael Fuchs a Bloomberg hírügynökségnek elmondta: nagyon nehéz Brexit-tárgyalásokra számít.