Baleset történt a Disney nyaralóhajóján, két embert kellett kimenteni a tengerből
Először egy kislány esett le, édesapja utána ugrott a vízbe, hogy megmentse.
Először egy kislány esett le, édesapja utána ugrott a vízbe, hogy megmentse.
Hiába volt siker A fehér lótusz, nagy bajok vannak a világ egyik legismertebb szórakoztatóipari cégénél. A Warner Discovery immár bóvli terepre süllyedt a hitelminősítőknél, most abban reménykedik, hogy egyik kezével meg tudja menteni a másikat. A baj az, hogy közben a teljes szórakoztatóipar egyre borúsabban látja a lehetőségeit.
Szerdán kezdődik az Andor második és egyben utolsó évada, amellyel a Disney méltóságot tudott adni az ezer sebből vérző Star Warsnak. A franchise utóbbi éveiben sok millió rajongót veszített, agyba-főbe kritizálták a filmeket és a sorozatokat is, amiért ostoba történetmeséléssel és gyenge identitáspolitikával igyekeztek pontokat szerezni. És akkor jött egy sötét háborús széria egy távoli galaxisból.
A kereskedelmi csatorna együttműködésre lépett a Disney-vel, így sok régi közönségkedvenc film visszatérhet az RTL-re.
Egyre élesebb a feszültség Kína és az Egyesült Államok között, az ázsiai ország most az USA szórakoztatóiparának csap oda válaszul Donald Trump védővámjaira. Önmagában a filmipar nem képvisel akkora értéket, hogy csak ettől meghajoljon Trump, a lépésnek a szimbolikája viszont kétségtelen, és a szórakoztatóipar többi szegmensében is szívhatják a fogukat az amerikai vevők.
Ha még A kis hableányt is hozzácsapjuk, több szén-dioxidot bocsátottak ki, mint néhány nagyobb repülőtér egy egész évben.
Már jóval a premierje előtt támadások kereszttüzébe került a klasszikus rajzfilm új élőszereplős remake-je, a bemutató óta pedig kapja az ívet a kritikusoktól és a közönségtől egyaránt. Miért válthatott ki ekkora indulatokat egy tündérmese, és mi köze lehet Donald Trumpnak vagy az izraeli-palesztin konfliktusnak egy családi film fogadtatásához?
A Trump adminisztráció diszkriminációnak tekint mindenféle esélyegyenlőségi programot, egy kormányzati szerv felszólította a Disney-t, hogy hagyjon fel minden ilyen gyakorlattal.
Megkezdték az igazodást Trumphoz.
A Super Bowl félidei showjának reklámidejéért valóságos harc folyik minden évben, amit a nagy filmgyártók is igyekeznek kihasználni. Idén azonban nem minden stúdió költ csillagászati összeget, hogy az érkező filmjeikhez kedvet csináljanak.
Rob Liefeld nem vásárolta meg a karakterhez a kizárólagos jogokat, így a Disney és a Marvel továbbra is használhatja, és a jövőbeli projektekből is kap részesedést az alkotó.
A következő elnöki ciklus az Egyesült Államokban jelentős változásokat ígér politikai és a gazdasági világban egyaránt. Donald Trump lehengerlő győzelmére már most ugranak a cégek, joggal remélvén, hogy mostantól nem kell drága és macerás környezetvédelmi és szociális inkluzivitási kérdésekkel foglalkozni, hanem Trump filozófiájával összhangban a profitmaximalizálásra koncentrálhatnak.
Buck Woodall szerint a 2000-es évek elején a Disney is látta azt az általa jegyzett forgatókönyvet, amelynek témája és cselekménye is rendkívül hasonlít a Vaiana-filmekre.
Már a magyar felhasználóknál is megjelenik a Disney+ figyelmeztetése arról, hogy többé nem lehet egy háztartáson kívüli személlyel megosztani az előfizetést.
„Megkérdezte, hogy van-e mogyoró az ételben, és mindenki azt mondta, hogy nem.”
Többek között az allergénekkel kapcsolatos információkat is átírta.
„Attól, hogy készíthetsz animációs filmeket, még nem muszáj” – állítja Jan Pinkava. A L’ecsó és a Geri sakkozik rendezője nemrég a Friss Kakas Animációs Filmnapok alatt tartott mesterkurzust, a HVG-nek adott interjúban pedig többek között arról beszélt, hogy az animációba is beszivárgó technológia nem helyettesítheti az emberek közötti kommunikációt, és mint mindent, aminek értelme van, filmet is nehéz jól csinálni. A nézők azonban tudják, mi a jó és mi a rossz.
Megjelent az előzetes a következő, nagyszabású Star Wars-sorozathoz, a Skeleton Crew-hoz, amely úgy tűnik, elsősorban a kamasz célközönséget fogja megcélozni, Jude Law-val az egyik főszerepben.
A korábbi ígéretek után szeptembertől tényleg elkezdi szigorítani a jelszómegosztást a Disney+, amit az Egyesült Államokban megfűszereznek egy újabb áremeléssel is – hogy utóbbi az európai piacot is érinti-e, az egyelőre nem ismert.
A bánatánál csak a szája nagyobb, a haverja pedig csak azt élvezi, hogy végre szabadon káromkodhat egy Disney-filmben. Ez lenne a Deadpool és Rozsomák titka?