Feldarabolják a Warner Brotherst, a jól ismert szórakoztatóipari cégnél jelenleg ebben látják egyre súlyosbodó működési és anyagi gondjaik megfejtését. A vállalat rendkívüli módon eladósodott, hagyományos médiapiaci termékei, amik elsősorban televíziós adók, nem mennek, fenntartásuk pedig költséges.
Az új, finoman szólva is zavaros felállás lényege, hogy kiválik a CNN, a TBS és számos más, a cég tulajdonában lévő tévécsatorna. A portfólió szerteágazó, számos helyi kábelcsatorna van a cég tulajdonában, és a sportportfólió kitartó népszerűségéhez tudnak még némi reményt fűzni.
A nehezen átlátható céges felépítésnek a Warner Brothers esetében lényegében hagyománya van. Így jöhetett létre a dokumentumfilmes tartalmáról ismert csoporttal való összeolvadás révén a Warner Brothers Discovery 2022-ben is. A mostani bejelentés ezt a fúziót teszi praktikusan semmissé.
Jelenleg nagyjából 34 milliárd dollár adósságot görget maga előtt a cégcsoport, ráadásul zuhanórepülésbe került a részvényárfolyama. Az átstrukturálással együtt felvennének egy 17,5 milliárd dolláros áthidaló kölcsönt, ami lényegében a fennmaradáshoz szükséges forrást jelentené. Mindez kiegészülne jelentős költségcsökkentéssel, egyben létszámleépítéssel.
A megváltást, és egyben a felhalmozott adósság kezelését a streamingtől remélik. Ilyen például a Max szolgáltatás, amely nyártól újra egy évvel korábbi nevén, HBO Maxként lesz majd elérhető. Az immár sokadjára átnevezett HBO online felülete és a portfolió részét képező további streamingszolgáltatások a cég reményei szerint fedezni tudják a csoport adósságait, de legalábbis megnyugtatják ideig-óráig az aggódó részvényeseket. Erre okot adhat, hogy az elmúlt időszakban is kiadott a kezéből pár közönségsikert a Warner, ilyen a műfajteremtő A fehér lótusz vagy a nem annyira eredeti kórházsorozat, a Vészhelyzet Pittsburghben.
Miért is segít a szétdarabolás?