Visszaszólt az MTA a gazdálkodását számonkérő Magyar Hírlapnak
Az intézmény a honlapján tette közzé a válaszait a lap kérdéseire.
Az intézmény a honlapján tette közzé a válaszait a lap kérdéseire.
Balásy Gyula vállalkozásai megint jól jártak.
Az MTA politikai okokból több előadást is letiltott a Magyar Tudomány Ünnepére tervezettek közül, az elnök szerint a túlzott óvatosságból fakadt a döntés. Lehet, hogy ő máshogy döntött volna, de nála nem fellebbezett senki.
Pályázattal vágnának rendet az építőiparban.
A nők és a nyugdíjasok foglalkoztatását segítené elő Varga Mihály pénzügyminiszter, aki a Portfolio konferenciáján is ígéretet tett a bürokrácia csökkentésére. Konkrétumokat azonban megintcsak nem említett, pedig mindössze 11 napja maradt a kormánynak arra, hogy új gazdasági tervet nyújtson be Brüsszelnek.
Az új szabályozás jövőre lép életbe.
2017 novemberében Varga Mihály még az előző kormány nemzetgazdasági minisztereként húszmilliárdos pályázati csomagot ígért az építőipari kkv-nak. A kiírásra tömegesen jelentkező vállalkozók nekiláttak a fejlesztéseknek, pénzt azonban még nem kaptak.
Részleges megállapodás született a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) és az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) között: az MTA jövő évi költségvetésének tervezése a jogszabályokban előírt módon és határidőkkel, az előző évekkel azonos módon megtörténik, azaz a kormány nem vonja el az akadémiától a finanszírozás jó részét. A megállapodás az MTA közleménye szerint a szerdai egyeztetésen született meg.
Lassan pont kerül az ügy végére, hogy milyen feltételek mellett és hogyan működik tovább a Magyar Tudományos Akadémia, miután a kormány megpróbál rátelepedni.
Magyarország versenyképességének javítása a téma.