Haladékot adna a felvételizőknek a nyelvvizsga megszerzésére a HÖOK
A HÖOK úgy tudja, a minisztériumban is látják, hogy gondot okozhat a felvételi nyelvvizsgához kötése.
A HÖOK úgy tudja, a minisztériumban is látják, hogy gondot okozhat a felvételi nyelvvizsgához kötése.
Akár közös képzéseket is indíthatnak majd az egyetemek, a bolognai rendszerben, pedig jöhetnek a 4+1 éves szakok.
A hírek szerint Bódis József eddigi oktatási államtitkár viszi tovább az ITM-ben a felsőoktatást, azonban az áthelyezésnek még nincs nyoma.
Megnyugodhatnak a szülők, nem veszélyesek az iskolaszerek.
Azért lesznek versenyképesebbek a magyar egyetemek azután, hogy átkerülnek az Innovációs és Technológiai minisztérium alá, mert a minisztérium "az innováció lehetőségeinek birtokában van" – ennyit tudni eddig a nagy Palkovics-tervről. A szakértők a politikai hátsó szándékon gondolkodnak, és van még jó pár tisztázatlan kérdés.
Szeptember elsejétől Palkovics László az egyetemek ura, azonban a felsőoktatási törvény módosítására még várni kell, anélkül pedig macerásabb lesz az átadás-átvétel.
Az MTA Titkárságának 68 dolgozóját az Akadémiát megcsonkító törvényjavaslat szeptember 1-ei határidővel átvezényelte az újonnan létrehozott Eötvös Loránd Kutatási Hálózathoz (ELKH). A szervezet ugyanakkor még csak papíron létezik, az érintettek pedig egy héttel a határidő lejárta előtt még mindig csak annyit tudnak, hogy névleg és fizikailag is máshol dolgoznak majd, de hogy hol, mit, és milyen irányítással/feltételekkel, azt még senki nem kötötte az orrukra.
Szeptembertől tartozik az ITM alá a felsőoktatás. Palkovics László már korábban kijelölte az új irányt: arról beszélt, az egész felsőoktatásra kiterjesztenék a Corvinus-modellt. Kérdés, ez van-e a háttérben.
A Századvég nyerte az innovációs minisztérium 1,3 milliárdos megbízását, aminek keretében a határon túli magyarok magyarországi helyzethez való viszonyulásait is vizsgálni fogják.
Egy Gellérthegy utcai irodaházat szemeltek ki neki, miután az MTA nem járult hozzá ahhoz, hogy az ő épületeit használják.
Már szeptembertől átveszi az ELKH az MTA kutatóintézeti hálózatát, írja a Magyar Hírlap, ettől féltek a kutatók.
A jelenlegi OKJ-s képzési rendszer megszűnik, jövőre már új szakmákat tanulnak a diákok. Ez az átalakítás is olyan, mint a többi: becsengetésre lehetnek kész jó esetben. Parragh László kamarai elnök nem aggódik, a szakszervezeti vezető szerint kevés az egy év.
Még a szezon előtt ellenőrizték a kalandparkokat, többet ideiglenesen be kellett záratni, mert nem teljesen az előírások szerint üzemeltek.
Reagált a kormány, pontosabban az ITM az MTA nemzetközi sajtótájékoztatójára. Végre érveket láthatunk, igaz, ezekre az MTA vagy reagált már korábban, vagy nem teljesen világosak. A kormány egy vitás kérdés miatt veti el az MTA-val kialakított kompromisszumot.
9 milliárd forintra nő az építőipari kis és közepes vállalkozások technológiai újítását támogató kormányzati keret, a cégek immáron szoftvervásárlásra is fordíthatják a pénzt, jelentette be az ITM.
47 termékből 18-at kivontak a forgalomból.
A hivatalos indoklás szerint közbejött a személyijövedelemadó-bevallás.
Még a nyári szünet előtt dönteni fog a parlament az MTA kutatóintézeti hálózatának leválasztásról, mondta el Palkovics László miniszter az Atv-nek.
Május 6-án demonstráció lesz, mialatt az MTA közgyűlése dönt a kormány és MTA tárgyalásai alatt megszületett egyezségről.