Iránban meghosszabbították a rabok szabadságát
A koronavírus járvány miatt küldték haza a rabokat, nem várják még vissza őket a börtönbe.
A koronavírus járvány miatt küldték haza a rabokat, nem várják még vissza őket a börtönbe.
Szerda este óta 30 ezerrel nőtt a nyilvántartott esetek száma.
Iránban 143 újabb ember halt bele a kórba az elmúlt 24 órában, Egyiptomban egynapos karantént léptettek életbe, Pakisztánban a nemzetközi repülőjáratok után a belföldieket is leállítják, a Gázát ellenőrzése alatt tartó radikális Hamász pedig két hétre bezáratta az összes mecsetet a betegség megfékezése érdekében.
A korlátlan vészhelyzet mindenkire veszélyes. Nem csak irániakra. Vélemény.
Kína, Olaszország, Irán és Spanyolország vezetik a listát.
Néhány napja egy kínai állampolgár, most pedig egy iráni idős nő térhetett haza gyógyultan a kórházból.
Irán és Kína után ezúttal Izrael jelentette be, hogy olyan alkalmazást ad a felhasználóknak, amellyel követni lehet a pozíciójukat, és azt, hogy kivel találkoznak.
Több mint ezer új fertőzést diagnosztizáltak csak az elmúlt 24 órában.
A Belügyminisztérium szerint a karantént többször is elhagyták, hangosan elégedetlenkedtek, az egészségügyi személyzettel szemben agresszíven léptek fel.
Elhagyták a számukra kijelölt szobát, agresszívan viselkedtek, ezért három évig vissza sem jöhetnek az országba.
Ötszáz felett a hivatalos halálozási adat, a valóság alighanem még rosszabb.
Elértük azt az iráni diákot, aki csütörtök este hagyta el a Szent László kórházat, miután gyógyultnak nyilvánították. Azt mondta, interneten fog vásárolni, és alig várja, hogy a felesége is hazajöjjön a kórházból, ő ugyanis még a karanténban maradt. A 14 nap leteltével is vigyáznia kell magára: az, hogy egyszer már átesett a fertőzésen, nem jelenti, hogy nem betegedhet meg újra.
Az amerikai képviselőház 227:186 arányban ismét megszavazta a törvénymódosítást az elnök Irán elleni, kongresszusi felhatalmazás nélküli katonai akcióinak megakadályozására.
A Forradalmi Gárda öt tagja is megfertőződött.
Olvasással, tanulással és internetezéssel tölti az időt az egyik első Magyarországon diagnosztizált koronavírus-fertőzött. Az iráni férfi feleségével együtt egy hete került be a Szent László kórházba, a nőről azóta kiderült, hogy negatív a tesztje. A Szent István Egyetem hallgatója a hvg.hu-nak azt mondta, meglepte, hogy a repülőtéren egy egyszerű lázmérést jelentett a szűrés, és bár nem voltak tünetei, ő kérte meg a kórházat, hogy végezzék el rajta a tesztet. Az iráni betegek és a személyzet közötti nyelvi akadályokat elismeri, de szerinte mindenki a lehető legjobban igyekszik végezni a munkáját, karanténba helyezett társai pedig a helyzettől félnek.
Órákig voltak összezárva az egyik társukkal, akinek pozitív lett a koronavírustesztje, de erről senki nem tájékoztatta őket – mondták a hvg.hu-nak azok az iráni egyetemisták, akik napok óta karanténban vannak a Szent László Kórházban. A legtöbben a körülményekre és a tájékoztatás teljes hiányára panaszkodnak, és bár frusztráltak, mindenben szeretnének együttműködni a hatóságokkal. Azt megerősítették, hogy tényleg jártak bent náluk rendőrök, de azt mondják, éppen ők voltak azok, akik megnyugtatták őket.
Túl sok ember fertőződhetne meg a börtönben, ezért inkább kiengednek 70 ezer rabot – jelentették be Iránban.
Nyegyvenkilenccel nőtt Iránban vasárnap virradóra a koronavírusban elhunyt emberek száma.
55 éves korában meghalt Fatemeh Rahbar, az iráni parlamenti képviselőnője az iráni koronavírus-járvány áldozata lett. Ő már a második parlamenti képviselő, akit a járvány vitt el. Eddig hét iráni politikus, illetve kormánytisztviselő halt meg a kórban.
Hazatérésük után a szövetség rögtön kivizsgáltatta a sportolókat.