A legkevesebb szavazatot kapta és visszalépett az EP-alelnökjelöltségtől Járóka Lívia
2019-ben és a Néppárt jelöltjeként az első fordulóban megkapta a szükséges szavazatszámot Járóka Lívia, most függetlenként a legkevesebb voksot gyűjtötte össze.
2019-ben és a Néppárt jelöltjeként az első fordulóban megkapta a szükséges szavazatszámot Járóka Lívia, most függetlenként a legkevesebb voksot gyűjtötte össze.
A fideszes képviselők pedig elveszítették az összes bizottsági tagságukat – derül ki az Európai Parlament jegyzőkönyvéből.
Járóka Lívia arról beszélt: a kiszolgáltatott csoportok tagjainak meg kell adni a lehetőséget, hogy elmondják gondolataikat, és ezekhez a párbeszédekhez teret kell biztosítani. A roma származású politikus saját népe mellett ide sorolta többek között a melegeket és a leszbikusokat is.
A Fidesz európai parlamenti képviselőjét korábban gyorshajtáson kapták.
A nyomozás októberben indult, még nincs gyanúsítottja az ügynek.
Sürgős intézkedésekre van szükség arra az Európa Tanács jelentése szerint, hogy a romák jobb oktatáshoz jussanak, ehhez átfogó és hatékony tanárfelvételi és tanárképzési programra van szükség, de más területeken is sürgős felzárkóztatásra volna szükség.
Hadházy Ákos elismerte, hogy nem Járóka Lívia cégébe mentek a támogatásként adott milliók, de szerinte annak egy részét a fideszes politikus férje és a testvére kapta meg fizetésként.
Hadházy Ákos adatigényléssel fordult az Európai Parlament fideszes alelnökéhez.
Manfred Weber szerint amíg nincs „semmiféle fejlődés” Magyarországon, addig ez így is marad.
A három visszadobott biztosjelölt helyett egy férfi és egy női nevet vár mindhárom országtól Ursula von der Leyen.
Járóka Lívia EP-alelnöksége sem maradhatott ki a felsorolásból.
Ugyanakkor Járóka gratulált a DK politikusának a megválasztásához.
Titkos szavazással választotta meg a tisztségviselőket az Európai Parlament.
A legnagyobb problémát az iskolai szegregáció, a lakhatáshoz, munkához és egészségügyi ellátáshoz való hozzáférés jelenti.