Rontott egy helyet a sajtószabadsági rangsorban Magyarország
A Riporterek Határok Nélkül szerint problémás a hazai helyzet.
A Riporterek Határok Nélkül szerint problémás a hazai helyzet.
Semmilyen piaci logika nem indokolja, hogy a magyar kormány és az állami cégek kizárólag kormánybarát médiumokban hirdetnek. Ha az Európai Bizottság is elfogadja a Magyar Hang érvelését, az érintett cégeknek akár közel 450 milliárd forintot is vissza kell fizetniük, ami a fideszes médiabirodalom megroppanását is eredményezheti.
A nagyváradi Bihari Napló a jövőben már csak hetente jelenik meg.
Nincs az a közpénz, amely elég lenne a rezsim szellemiségét közvetítő sajtómunkások kiművelésére.
A változás a teljes stábot és a tartalomgyártást is érinti.
Több százezer forinttal szálltak be a kampányba a kormányközeli helyi lapok ott, ahol igazán szükség volt rá, de visszafogták magukat a biztos fideszes városokban, ahogyan magukra hagyták a garantáltan esélytelen kormánypárti jelölteket is.
A KESMA tulajdonában lévő HÍR FM április második hetében kevesebb magyar zenét játszott le, mint amennyire szerződéses vállalást tett.
A jövőben is a kormánypárti Mediaworks kötelékében marad a néhai iWiW valamennyi védjegye, így a név és a logó használati joga is.
A kormányzati narratívát sulykoló lapokra ömlött a pénz, a többieknek semmi nem jutott.
A Metropol az ítélet után sem hagyott fel a hajléktalanokat vegzáló cikkek megjelentetésével.
Kristály Lehel szabálytalanul előzött, és frontálisan ütközött. A balesetben egy apa és hatéves fia halt meg, felesége és másik két gyermeke súlyosan megsérült.
Az az ember szerkeszti az Index kultúra rovatát, aki annyira dicsérte az ElkXrtuk című Gyurcsány-ellenes fideszes propagandafilmet, hogy az egész kormánysajtó átvette a cikket.
Mennyire kezelik kiemelten a kormányzati propagandalapok a meglepően magas inflációt? Biztos, ami biztos, Nagy Márton miniszterre hagyják, hogy szép szavakba csomagolja a 20 százalékos adatot olvasóik számára.
Bayer Zsolt és Gajdics Ottó Paláveréhez nem nyúlnak.
A „Meghalt Halász Judit" után jött az „Elhunyt Kovács István „Koko” – összeomlott Bunyós Pityu". Mi jöhet még?
A rádiót néhány hónapon belül már Hír FM-nek hívhatják.
Eközben az Európai Parlament küldöttségének összefoglalójában komoly aggályok fogalmazódtak meg a médiaszabadság és -pluralizmus helyzetével kapcsolatban.
Már nem is titkolják: uralni akarják az emberek gondolkodását, mert ezen keresztül uralják az országot is.
Miért volt szükség a Vodafone megvásárlására, és miért fog végül többe kerülni az adófizetőknek, mint amennyibe papíron tűnik? És teljes-e ezzel a NER stratégiai terjeszkedése a magyar iparban? Közéleti podcastunkban annak jártunk utána, hogyan illeszkedik a telekommunikációs nagybevásárlás Orbán Viktor 2012-ben meghatározott céljaiba, és mit jelent ez nekünk fogyasztóként és adófizetőként.
Frusztráció szülte az új európai médiaszabályozás tervét, mondja az Európai Bizottság alelnöke, és kétség sem fér hozzá, hogy az érzés legfőbb forrása a magyar médiahelyzet. Az Orbán-kormány már most harcol Vera Jourová tervezete ellen.