Tovább drágul a kenyér, 400 forint fölé kúszik az átlagár
Az étolajért és a margarinért is többet kell fizetni, és tovább emelkedhet a búza ára is.
Az étolajért és a margarinért is többet kell fizetni, és tovább emelkedhet a búza ára is.
Leszakadt szinte a teljes vidék Budapesttől a fizetésekben.
Hiába jött ki az építőiparunk a válságból tavaly novemberre, azóta még nem nagyon tudott erősödni, a most kiadott augusztusi KSH-adat csak az egy évvel korábbihoz képest mutat jókora növekedést, a többi idei számhoz képest nem jó a teljesítmény. Az új szerződések számában viszont már látszik, hogy főleg az állami szereplők sokkal bátrabban mernek belevágni építkezésekbe, mint tavaly.
Minimális, 0,6 százalékos növekedést mért a KSH az ipari termelésben augusztusban, aminek a fő oka az, hogy tavaly olyankor még nem volt kint teljesen az ipar a gödörből. A járműipar 34, azon belül a gépjárművek gyártása 53 százalékkal zuhant, nagyrészt a félvezetőhiány miatt.
A jegybank szerint novemberben tetőzhet a drágulás.
11 százalékkal nőtt a szálláshelyek forgalma 2020 augusztusához képest, a 2019-es szintnek viszont alig a háromnegyedét érte csak el. A magyarok közül egy kicsivel kevesebben nyaraltak az országon belül, mint egy éve, a külföldiek közül már egyre többen mertek ide utazni.
Míg a saját családjukkal élő tizenévesek kétharmada érettségit (is) adó középiskolát választ, addig az állami gondozott gyerekek közül csupán minden negyedik próbál érettségit szerezni.
4,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom augusztusban, a nem élelmiszert áruló üzleteknek köszönhető a növekedés, de a magas árak ellenére a benzinkutak forgalma is átlag felett nőtt.
Hónapok óta gyengélkedik a magyar ipar teljesítménye, de eddig elfedte ezt valamennyire, hogy a tavalyi brutális zuhanáshoz képest szépnek látszottak a számok. Mostanra már kifut ez a hatás, és nem javul a helyzet.
Egy év alatt 7,9 százalékkal nőttek a bérek, nagyrészt az állami fizetésemelések magyarázták a növekedést. A szokásosnál jóval nagyobb infláció miatt a reálbérek csak 4 százalékkal nőttek.
Miután újraindult a gazdaság, visszaállt a válság előtti állapot: már-már lehetetlen munkaerőt találni az üres álláshelyekre.
Az egy évvel korábbihoz képest 10,2 százalékos növekedést mért a KSH az iparban, de ez azt mutatja, hogy tavaly ilyenkor még nem volt teljes a kilábalás a válságból, idén február óta nem volt jelentős változás.
Nemsokára még ennél is drágább lesz a képzés az autósiskolák szövetségének elnöke szerint.
Átlag felett emelkedtek az árak cukrászdákban, vendéglőkben és a boltokban is.
Augusztusban ismét gyorsult az infláció a megelőző hónaphoz képest, az egy évvel korábbihoz képest közel 5 százalékkal voltak magasabbak az árak. Legnagyobb mértékben a szeszes italok, a dohányáruk és az üzemanyagok ára emelkedett. Az első nyolc hónap nyugdíjas inflációja valamivel meghaladja az eddigi emelés mértékét.
A termelés szintje már elérte a járvány előttit.
Az egészségügyben tavaly kifizetett rendkívüli juttatás miatt 3,5 százalékkal nőttek a keresetek idén júniusban.
Lassan talál csak magára a turizmus, nagyon messze vagyunk még a 2019-es szinttől.
Az alkatrészhiány és a beszállítói láncok akadozása miatt gyengélkedik a magyar ipar, de még így is viszonylag kis visszaeséssel megúszta a júniust.