Ennyire látványosan még nem győztek a Bencék
A KSH interaktív grafikán mutatja meg, milyen neveket kaptak az újszülöttek az elmúlt húsz évben.
A KSH interaktív grafikán mutatja meg, milyen neveket kaptak az újszülöttek az elmúlt húsz évben.
Az első becsléséhez képest is javította a KSH a GDP-adatot, az év első három hónapjában csak 2,1 százalékos volt a visszaesés. Az ipar húzta a gazdaságot, a szolgáltatások alaposan visszafogták, de egyre valószínűbb, hogy az év feléhez érve már a 2019 végi szint fölé kerül a GDP.
A miniszterelnök fizetése nőtt, ahogy a hivatalos átlagbér is - csak több lett a munkanélküli és a részmunkaidős, meg az infláció.
8,7 százalékkal nőtt az átlagkereset márciusban, nagyrészt az állami béremeléseknek köszönhetően.
A születésszám látványos márciusi növekedése csak egy egyszeri kiugrás volt, áprilisban újra csökkenni kezdett a mutató – derül ki a KSH most kiadott adataiból. Eközben hatalmasat nőtt a halálesetek száma.
Április első heteiben még lezárások voltak, a hónap végén beindult újranyitás ellenére is rossz volt a helyzet a munkaerőpiacon.
Az elemzések alapján továbbra is a fiatalok és az alacsony végzettségűek a legelutasítóbbak a kérdésben.
2,3 százalékos GDP-esést mért a KSH 2021 első három hónapjában. 2020 végéhez képest így is nőtt a gazdaság teljesítménye.
Újra növekedési pályára állt az építőipar a februári megbicsaklás után.
Hetven százalék körüli volt a visszaesés a kereskedelmi szálláshelyek forgalmában márciusban.
Egy kicsit még nőtt is a magyar ipari termelés márciusban a februárihoz képest, pedig a járványügyi korlátozások okoztak problémákat. A harmadik hullámot már sokkal jobban vészelték át a gyárak, mint az elsőt.
A csökkenésben az újabb járványügyi korlátozások is szerepet játszhattak.
Amióta éves bontásban vezetik a statisztikát, soha nem volt akkora a halálozások és a születések közötti különbség, mint 2020-ban, és szinte biztosra vehetjük, hogy 2021-ben ennél is rosszabb lesz a helyzet. Tavaly 3800-zal több magyar tért haza külföldről, mint ahányan kivándoroltak. A házasságkötések száma 1986 óta nem volt ennyire magas, a válásoké 1958 óta nem volt ilyen alacsony – derül ki a KSH Népmozgalom, 2020 című kiadványából.
Magyarországon kevesen tesznek félre a nyugdíjas éveikre, az EU-n belül sereghajtók vagyunk.
Négyezer milliárd forint fölé nőtt a magyarországi lakáshitelek állománya.
16 379 magyar halt meg idén márciusban, és ez még nem is a végleges adat – tette közzé a KSH. Még a januári és februári számokat is korrigálták, több százzal nőtt a halálesetek száma az eddig ismerthez képest abban a két hónapban. A születésszám eközben kéthavi zuhanás után megugrott, úgy tűnik, ahogy elmúlt tavaly a járvány első hulláma, többen mertek gyereket vállalni.
Az állami béremelések húzták fel az átlagkeresetet.
Nagyot nőtt a foglalkoztatottság, de még így sem érte el a tavaly év végi szintet.
A barack ára már tavaly is a duplája volt az egy évvel azelőttinek, most még drágább lehet.
A statisztikai hivatal már nem csak átlag, hanem közepes (medián) keresetet is közöl, és már a kis cégeket is figyelembe veszik. Januárban a bruttó átlagkereset 398 ezer forint volt. A bruttó közepes kereset csak 319 ezer forint.