Kit érdekelnek a szankciók, rekordmennyiségű olajat szállítottak Kínába az oroszok
Közvetítők útján veszik az orosz nyersolajat a kínai finomítók.
Közvetítők útján veszik az orosz nyersolajat a kínai finomítók.
Az ország 12 régiójában minden beruházást leállítottak, amelynél még nem készült el a munka 50 százaléka.
A lengyelországi helyzettel foglalkozik a Washington Post és a Project Syndicate is. A Bloomberg szerzője szerint Ukrajna kétségbeejtő pillanathoz érkezett. Kína bajban van, írja a Wall Street Journal. A Die Presse a belga külügyminiszter legutóbbi EU-s megnyilatkozásait elemzi. Új populista szövetség szökken szárba, ezúttal Orbán Viktor és Robert Fico között. Válogatás a világlapok cikkeiből.
Pakisztán erőteljesen fog reagálni minden rosszindulatú iráni lépésre – jelentette ki egy pakisztáni biztonsági forrás.
Retro, a rézuszmajom sok társa néhány nap után elpusztult, ő azonban évek óta egészséges.
Kínai kutatók több mint két héttel korábban izolálták a Covid–19 vírust, mielőtt megosztották azt az Egészségügyi Világszervezettel. Mindez hagy némi kétséget afelől, hogy vajon tényleg ismerjük-e a járvány kitörésének körülményeit.
A közleményből az is kiderül, hogy az újszülöttek száma 5,7 százalékkal 9,02 millióra csökkent; ezer főre vetítve 6,39 születés volt, ami a 2022-es 6,77 születéssel ellenben rekordalacsony születési rátát eredményezett.
Mondhatni, házhoz jött az eset.
A globális minimumadó a költségvetések helyzetén nem sokat javít, Kína és az USA kimaradása pedig amúgy is korlátozza a hatását.
Donald Trump két ellenjelöltje, Ron DeSantis és Nikki Haley szerint a jogi eljárások csökkentik a volt elnök esélyeit, írja a Washington Post, mely a húszik elleni amerikai-brit támadást is elemzi. Ukrajna EU-s támogatásával foglalkozik az Economist és a Times. Utóbbi arról is ír, hogy továbbra is fenyegetve érzik magukat balti államok. Niall Ferguson történész szerint egyre gyengülnek Amerika eszközei a nemzetközi helyzet befolyásolására. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az amerikai elnök a hétvégi választás eredményeire reagálva igyekezett megnyugtatni Pekinget.
A gázai harcok leállítását és palesztin állam megalakítását sürgette az egyiptomi és a kínai külügyminiszter Kairóban. A két ország közös közleményben egyúttal szót emeltek a Vörös-tenger hajózási szabadságáért és a térség biztonságáért is.
Az elnökválasztáson a Kínával kritikus kormánypárti jelölt győzött Tajvanon.
A Szegeden elektromos autók gyártására készülő vállalatot január 8-án egyelőre komáromi székhellyel jegyezte be a tatabányai cégbíróság.
Az ellenzék elismerte a vereséget.
Az Economist értékelése szerint a kínai autók jobbak és olcsóbbak, mint nyugati konkurenciájuk, és nincs miért félnie tőlük a világnak.
A kormánypárt jelöltjének győzelme esélyes a holnapi tajvani elnökválasztáson, ami így megerősítheti Tajpej távolságtartását Pekingtől. A Kínához való viszonyt eltérően ítéli meg a három vetélytárs, de azzal egyik sem kampányol, hogy Tajvan legyen Kína része.
A kínai elektromos autókat jellemzően 20 százalékkal olcsóbban kínálják, mint az EU-ban gyártott modelleket.
Nem akárhol épülhet meg a keleti nyitás eddig legnagyobb presztízst hozó beruházása, az ellenzék fellegvára adhat otthont a Teslát is előző kínai e-autó-gyártónak, a BYD-nek. Cserébe Botka László polgármester városa pont úgy viselkedik, ahogy a fideszes települések.
Főleg aktivisták használták az állami megfigyelés és a cenzúra megkerülésére az Apple AirDrop szolgáltatását fájlcserére, de a módszer a jelek szerint többé nem biztonságos: egy állami intézet ugyanis állítja, talált egy módszert, amivel visszafejthető több adat is.