Szivárványcsaládok: Az azonos nemű párok házassága senkitől nem vesz el semmit, de gyerekek élete múlik rajta
Gulyás Gergely szerint a melegházasságot nem lehet legalizálni, mert nem is létezik.
Gulyás Gergely szerint a melegházasságot nem lehet legalizálni, mert nem is létezik.
Az Uniónak fel kellene számolni az LMBTQI-embereket alapjogaik gyakorlásában gátló akadályokat – áll többek között abban az állásfoglalásban, amelyet az Európai Parlament fogadott el. Magyarországnak is üzentek.
A világ egyre nagyobb részén, most például az olimpián is elfogadott, hogy az élsportolók között is lehetnek nem heteroszexuálisok. A nemi identitás kérdése a versenysportban is dilemma. Egy magyar dokumentumfilm az LMBTQI-sportolók ellentmondásos helyzetét mutatja be.
A Závecz Research készített erről felmérést az RTL Klub számára. A többség elutasító volt.
Az Európai Parlament „a lehető leghatározottabban elítéli" a nemrég elfogadott LMBTQ-ellenes magyar törvényt és bírálja a demokrácia és a jogállamiság lebontását Magyarországon. Az erről szóló állásfoglalást háromnegyedes többséggel, 459 szavazattal, 147 ellenszavazat és 58 tartózkodás mellett fogadták el.
Csütörtökön szavazhat az EP a Magyarországot elítélő javaslatról.
Orbán Viktor az uniós csúcsra érkezve leszögezte, hogy nem fogja visszavonni a melegeket a pedofilokkal összemosó törvényt, szerinte ennek a jogszabálynak semmi köze a homoszexualitáshoz. Azt sem mulasztotta el megemlíteni, hogy ő egy szabadságharcos.
Az Európai Parlament képviselői egy határozatban „LMBTQI szabadságzónává” nyilvánították az Európai Uniót, de lehet-e szabad valaki egy olyan tagállamban, ahol 2019 óta intenzív politikai támadásoknak van kitéve? A Háttér Társaság munkatársa arról számolt be lapunknak, hogy egyre több, tőlük segítséget kérő meleg, transz, queer magyar állampolgár találja az itthoni helyzetét reménytelennek.
Az Európai Parlament nagy többséggel (492 szavazattal, 141 ellenszavazat és 46 tartózkodás mellett) úgy döntött, az Uniót az LMBTIQ-szabadság zónájának nyilvánítja. A döntés természetesen jelképes, de válaszként született több, a szexuális kisebbségeket kirekesztő lengyel és magyar lépésre.
A bíróság azt kéri az Alkotmánybíróságtól, hogy vizsgálják felül a májusban elfogadott törvényt.
Aki nem házas, az csak miniszteri engedéllyel fogadhatna örökbe a jövőben. Nem nehéz kitalálni, kikre céloz a kormány, Magyarországon ugyanis az azonos nemű párok nem köthetnek házasságot. Dombos Tamást, a Háttér Társaság ügyvivőjét kérdeztük a melegek jogainak szűkítéséről.
43 másik ország vezető diplomatája megtette ezt, köztük az amerikai, a brit, a német és a francia, valamint az Orbán-kormánnyal kiemelten jó viszonyban lévő szlovén, cseh és izraeli kabinet helyi misszióvezetője is.
A rendőrség elismerte, hogy hibáztak a Budaházy Györgyék elleni fellépéssel. Majd rögtön cáfolták is, hogy késve intézkedtek volna a szélsőjobbosokkal szemben.
A képviselők nagy többséggel álltak ki a szexuális kisebbségek mellett.
A Városháza gépeiről korábban nem lehetett melegszervezetek oldalait elérni, sőt Tarlósék még pert is indítottak, amikor rajtakapták őket.
A felmérésben 77 nagyvárost vizsgáltak, ezen sikerült a magyar fővárosnak az utolsó tíz helyezett közé kerülni.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem elbocsátotta az intézményben 25 évet dolgozó Kozáry Andreát.
Ez is egy újabb mérföldkő a transzneműek elfogadásában.