Magyar fejlesztésű elektromos kisrepülőgépek gyártása kezdődhet Kínában
Már épül a Magnus Aircraft kínai gyára. Elsősorban a kínai, az iráni és afrikai piacokat célozzák.
Már épül a Magnus Aircraft kínai gyára. Elsősorban a kínai, az iráni és afrikai piacokat célozzák.
Összeszerelő üzem épül Nigériában, ahol a pécsi székhelyű Magnus Aircraft könnyű propelleres gépeinek katonai változatát fogják összeszerelni. A magyar cég másfél éve állapodott meg gépek szállíltásáról, az első tavaly decemberben érkezett meg Abujába.
A Magnus Fusion 212-esben csak a pilóta ült, aki nem élte túl a zuhanást.
Százszor olcsóbb azoknak a légcsavaros repülőgépeknek az óránkénti üzemeltetése, amiket a nigériai légierő vásárolt egy magyar cégtől, mint egy harci helikopteré.
Délnyugat-Magyarország jelentős részét repülte be a Magnus Aircraft pilótája, hogy röppályája kiadja a különleges alakzatot.
Magyarország legnagyobb karácsonyfája látható a virtuális radarok képernyőjén a Magnus Aircraft pilótáinak hála. A fa törzse Pécsnél kezdődik, a csúcsa (majdnem) Siófokig ér.
A pécsi repülőgépgyár a jövő év elejétől teljes kapacitással üzemel, és már megrendelték az első száz darabot a létesítményben készülő típusok egyikéből – közölte a Pécs-Pogányban korábban összeszerelő üzemet és kompozitgyárat építő, magyar tulajdonú Magnus Aircraft Zrt.
Megrendelték az első példányt a Magnus Aircraft Zrt. pécs-pogányi repülőtéren lévő gyárában készülő, magyar fejlesztésű, kompozit testű repülőgépeiből.
A baleset tavaly májusban történt, ketten meghaltak.
Az biztos, hogy nem emberi mulasztás történt, és műszaki hibára utaló nyomokat sem találtak.
A Siemens szakértői is közreműködnek abban a vizsgálatban, amely a múlt heti, pogányi repülőgép-baleset nyomán indult. A Pécs melletti repülőtéren egy elektromos kisgép zuhant le, a pilóta és utasa meghalt.
Éppen a kecskeméti kisrepülőgépeket gyártó cég pécsi üzemének bokrétaünnepe után következett be a tragédia. Nem először zuhant le a cég kisrepülőgépe, igaz, a gyártó cég folyamatosan átalakult, ahogy a tulajdonosok is cserélődtek.
A Pécsen repülőgépgyárat építő Magnus Aircraft Zrt. egyik elektromos repülőgépe zuhant le a pogányi repülőtér közelében csütörtökön késő délelőtt. A balesetben ketten meghaltak.
Magyar gyártású elektromos repülőkkel sikerült összehozni a kategória első kötelékrepülését.
Repülőgépgyárat épít Pécsen a magyar tulajdonú Magnus Aircraft Zrt., az 5,16 milliárd forintos beruházáshoz 2 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást ad a magyar kormány - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Egy nemrég meghirdetett háromhektáros ingatlan a Szabad Pécs szerint kifejezetten alkalmas lehet a Magnus Aircraft terveinek megvalósításához
Közel hárommillió dollárból, zöldmezős beruházásban repülőgép-összeszerelő és -karbantartó üzemet épít az Egyesült Államokban a kecskeméti Magnus Aircraft, a cég vezetői már megkezdték a tárgyalásokat a texasi Fredericksburgban.
Több mint 30 millió eurós beruházásról és közös vállalat létrehozásáról szóló megállapodást írt alá a Magnus Aircraft vezetősége Kína Hebei tartományában, Shijiazhuang városában.
Egy nap, öt hír - amiről mindenki beszél: akármilyen keveset keres, tegyen félre nyugdíjaskorára; újabb csapás, tőzsdei mélyrepülés is kijutott a kegyvesztettnek tűnő Spéder Zoltán FHB-jának; poloskát találtak az Eötvös Károly Intézetben, a kormányzat hevesen cáfolja, hogy ehhez bármi köze lenne; kiderült, dühös-e még a vele méltatlanul elbánó rendszerre Alföldi Róbert; szenzációs üzleti távlatok nyílnak egy fantasztikus hazai fejlesztés, az e-repülőgép előtt.
Egy kecskeméti hangárban összeraktak egy kétüléses sport- és oktató repülőgépet, amely már most világszám, és nagyon úgy fest, pár éven belül letarolhatja saját világpiacát. Öt éve még papíron sem létezett a Fusion 212, ma már több százat azonnal el tudnának adni a Siemensszel közösen fejlesztett magyar karbonrepülőgépből.